• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
14 Ocak, Cumartesi


Kamyonlu saldırı sonrası İsrail'den, IŞİD şüphelilerine idari gözaltı kararı

Dünya

A- A A+

İsrail Parlamentosu, Doğu Kudüs'te 4 İsrail askerinin ölmesine neden olan saldırıya karşılık bir dizi cezai karar aldı. Bunlar arasında IŞİD destekçisi ya da üyesi olduğundan şüphelenilen kişilere 'idari gözaltı' uygulanması da yer alıyor.

İsrail Parlamentosundaki (Knesset) Güvenlik ve Siyasi İşler Komisyonun, işgal altındaki Doğu Kudüs'te 4 İsrail askerinin ölmesine neden olan saldırıya karşılık bir dizi cezai karar aldı.

EVİ YIKILACAK, CENAZESİ TESLİM EDİLMEYECEK

İsrail Radyosunun haberine göre Komisyon, saldırıyı görüşmek üzere gerçekleştirdiği toplantıda "IŞİD'e üye olduğundan ya da destek verdiğinden şüphelenilen herkesin idari olarak gözaltına alınması, saldırıyı gerçekleştiren Fadi Ahmed Hamdan el Kanber'in Cebel Mukabber Mahallesi'ndeki evinin en kısa sürede yıkılması, bu ailenin, evlilik bağıyla aileye katılan bireyler için Kudüs'te oturum izni alma taleplerinin iptal edilmesi, Kanber'in cenazesinin ailesine teslim edilmemesi ve saldırının gerçekleşmesinden ötürü mutluluk duyduğunu ifade eden her Filistinlinin gözaltına alınmasına" karar verdi.

İsrail hükümeti idari gözaltı uygulaması ile herhangi bir mahkeme yapılmadan gözaltındaki kişileri uzun süre cezaevinde tutabiliyor.

Kudüslülerin, Batı Şeria ya da Gazze'den bir Filistinliyle evlenmeleri durumunda, aileye yeni katılan bu bireyler için İsrail yönetiminden Kudüs'te oturum izni için talepte bulunmaları gerekiyor.

 

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye


loading...