• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
7 Ocak, Cumartesi


Fas, FETÖ okullarını kapatıyor

Dünya

A- A A+

Fas İçişleri Bakanlığı'nın, ülkede faaliyet gösteren Fethullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ait eğitim ve öğretim kurumlarını kapatma kararı aldığı bildirildi.

Fas İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Fethullah Gülen cemaatine bağlı olarak faaliyet gösteren Fatih Sultan Mehmet Okulları'nın tüm eğitim ve öğretim kurumlarının kapatılması kararı alınmıştır. Söz konusu okullarda okuyan öğrencilerin mağdur edilmeden başka okullara geçmesi sağlanacaktır" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, Fas Milli ve Mesleki Eğitim Bakanlığı'nca yürütülen soruşturma neticesinde, söz konusu okullarda Fas eğitim müfredatıyla bağdaşmayan eğitim metodu izlendiği belirtildi.

8 ŞUBESİ BULUNUYOR

Kapatma işlemlerinin tamamlanması için eğitim kurumlarına bir aylık süre verildiği ifade edilen açıklamada, herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için Milli ve Mesleki Eğitim Bakanlığı'nın çalışma başlattığı kaydedildi.

Fas'ın Tanca kentinde 1993 yılında kurulan Fatih Sultan Mehmet Okullarının, Tanca'nın yanı sıra Kazablanka, Fes, Tatvan ve El-Cedide kentlerinde 8 şubesi bulunuyor.
 

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye


loading...