• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
7 Ocak, Cumartesi


Biden'dan Trump'a: Büyü artık, sen başkansın

Dünya

A- A A+

ABD Başkan Yardımcısı Biden, istihbarat teşkilatlarına güvensizliğini eleştirerek Trump'ın artık yetişkin gibi davranması gerektiğini söyledi.

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, istihbarat teşkilatına yönelik çıkışlarını eleştirdiği seçilmiş Başkan Donald Trump'a "Çocukluğu bırak artık Donald!" çağrısı yaptı.

PBS kanalının 'Haber Saati' programına konuk olan Biden, seçilmiş başkanın sosyal medyada son zamanlardaki eleştirel paylaşımlarına yönelik Trump'ın artık bir yetişkin gibi davranması gerektiği değerlendirmesinde bulundu.

'KİTABI OKUMADIM AMA DAHA İYİSİNİ BİLİYORUM DEMEYE BENZİYOR'

Bir başkanın istihbarat kurumlarına güvenmemesi ve dinlemeye yanaşmamasının 'tehlikeli ve düşüncesizce' olduğunu söyleyen Biden, "(Trump'ın) İstihbarat teşkilatından çok daha iyi biliyor olduğunu iddia etmesi, birinin fizik konularını fizik profesöründen daha iyi biliyorum demesine benziyor. Kitabı okumadım, ancak daha iyisini biliyorum demeye benziyor" dedi.

Trump'ın son günlerdeki sosyal medya paylaşımlarına da değinen Biden, "Bırak çocukluğu Donald ve büyü artık. Sen başkansın. Bir şeyler yapma zamanı artık" şeklinde konuştu.

 

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye


loading...