• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
7 Ocak, Cumartesi


Trump: Obamacare en başından beri sadece bir yalandı

Dünya

A- A A+

ABD'nin 45. Başkanı Donald Trump, selefi Barack Obama'nın kendi adıyla anılan sağlık reformunu eleştirirken, "Gerçek şu ki Obamacare en başından beri sadece bir yalandı. Doktorunu koru, planını koru!" ifadelerini kullandı.

Trump, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla, Obama’nın kamuoyunda 'Obamacare' olarak bilinen sağlık reformunu ve kaldırılmasını önlemeye çalışan Demokrat Kongre üyelerini hedef aldı. ABD Senatosu Azınlık Lideri Demokrat Senatör Chuck Schumer’ı 'Baş Palyaço' olarak niteleyen Trump, şunları söyledi:

​"Baş Palyaço Chuck Schumer liderliğindeki Demokratlar, Obamacare’in ne kadar kötü olduğunu ve kendilerinin nasıl bir karmaşa içinde olduklarını biliyorlar. Obamacare'i düzeltmeye çalışmak yerine sıradan bir politika izliyor ve başkalarını suçluyorlar.

​Gerçek şu ki Obamacare en başından beri sadece bir yalandı. Doktorunu koru, planını koru! Cumhuriyetçiler ve Demokratlar için bir araya gelip gerçekten çalışan, daha ucuz ve daha iyi bir sağlık sistemi bulmanın zamanı geldi.”

​Başkanlık koltuğunu günler sonra Trump'a bırakacak Obama, dün ABD Kongresi’ne giderek, yeni yönetimin Obamacare'i iptal etme planlarına karşı strateji belirlemek için Demokrat üyelerle bir araya geldi. Obama'nın Demokratlar ile görüştüğü sırada, seçilmiş Başkan Yardımcısı Mike Pence ise Cumhuriyetçilerle Obamacare'in nasıl iptal edileceği üzerine görüştü. Toplantının ardından açıklama yapan Pence, "Trump yönetiminin ilk işinin Obamacare'i iptal etmek ve yerine yenisini getirmek olacağını" bildirdi.

 

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye


loading...