• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
16 Aralık, Cuma


Trump: Ben zeki bir insanım, sekiz yıl boyunca her gün aynı şeyi duymam gerekmiyor

Dünya

A- A A+

Dışişleri ve ulusal güvenlik yetkililerinden düzenli olarak istihbarat brifingi almadığı için eleştirilen seçilmiş ABD Başkanı Donald Trump, “Zeki bir insanım. Her gün aynı şeyleri duymama gerek yok” dedi.

ABD’deki 8 Kasım Seçimleri’ni kazanan Cumhuriyetçi Partili işadamı Trump, seçimlerin ardından verdiği ender röportajlardan birinde kendisine yöneltilen istihbarat brifingi almadığı yönündeki eleştirilere kendinden emin bir yanıt verdi.

Fox News’ten Chris Wallace’a “İhtiyacım olduğunda (brifing) alacağım” diyen Trump, şöyle devam etti: “Bak, öncelikle beni bilgilendiren çok iyi insanlar var. Ve ‘Bu aşamada değişmesi gereken bir şey varsa, beni acil olarak arayın. Bir dakika içinde hazırım’ dedim. Bana anlatılmasına gerek yok, biliyorsun ben zeki bir insanım. Gelecek sekiz yıl boyunca her gün, aynı şeyleri aynı kelimelerle duymam gerekmiyor.”

TRUMP 2020'DEKİ SEÇİMDE ZAFERİ 'GARANTİLEDİ'

Bu sözleriyle 2020 yılında yapılacak seçimlerde yeniden başkan seçileceğine inandığını dile getiren Trump, göreve gelmesinin ardından ABD başkan yardımcısı olacak Mike Pence’in günlük şekilde bilgilendirdiğini de kaydetti.

 

Sputnik

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye


loading...