• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
15 Aralık, Perşembe


FETÖ'nün desteğiyle uzman çavuş olan itirafçı: 'Sen TSK içinde pırlanta çocuk olacaksın' dediler

Dünya

A- A A+

FETÖ'nün desteğiyle uzman çavuş olduğu iddia edilen itirafçı "Özel görüşmede soruların cevaplarını verdiler, 'Sen TSK içinde pırlanta çocuk olacaksın' diyerek gönderiyorlardı" dedi.

Malatya 2. Ordu Komutanlığı'nda görev yaparken FETÖ soruşturmasında tutuklanan ve etkin pişmanlıktan yaralanarak itirafçı olan astsubay Ö.T, ifadesinde örgüt 'abilerinin' çalışma yöntemini deşifre etti.

Sabah'tan Sırrıberk Arslan'ın haberine göre, önce örgütün desteğiyle uzman çavuş olduğunu anlatan itirafçı astsubay, "Ardından örgütün desteğiyle istihbarat ve istihbarata karşı koyma şubesine geçtim. Örgüt abisiyle sürekli irtibat halindeydim. Daha sonrada yine örgütün soru ve cevapları vermesiyle astsubaylığa geçtim. Asker abileri, TSK'ya yerleştirecekleri öğrencilere ya da TSK içinde branş değiştirmek isteyenlere, önce şifreyi veriyordu. Ardından kendilerine ait okul veya yurt binalarında dinlemeye karşı korumalı toplantı odalarında görüşüyorlardı. Bu görüşmede şifreyi söyleyene, tablet ya da laptoptaki soru ve cevapları 2 saat süreyle gösterip çalıştırıyorlardı. Ardından da 'Sen TSK içinde pırlanta çocuk olacaksın' diyerek gönderiyorlardı. Kimse kendisine söyleyen şifreyi başkasına söylemiyordu. Ama herkese 'pırlanta' kelimesini şifre olarak veriyorlardı" dedi.

 

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye


loading...