• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
12 Aralık, Pazartesi


Türk lirasına destek olana 'damatlık' hediye ediyor

Dünya

A- A A+

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde bir esnaf, Türk lirasına destek amaçlı dövizini bozduran evlenecek çiftlere damatlığı hediye ederken, gelinliğe ise yüzde 20 indirim uyguluyor.

Öztrak Caddesinde gelinlik ve damatlık satışı yapan İsmail Özer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Dövizleri bozdurun" çağrısı üzerine kampanya başlattığını söyledi.

Türk lirasına katkı amaçlı dolar ya da avro bozduran evlenecek çiftlere karınca kararınca kendisinin de bir katkısı olacağını ifade eden Özer, "Cumhurbaşkanımızın yapmış olduğu çağrıya esnaf olarak bir nebze katkımız olsun istedik. 5 Aralık 2016 ile 5 Ocak 2017 tarihleri arasında 5 bin dolar veya avro bozdurup faturasını getiren her vatandaşımıza tam takım damatlık hediye edeceğiz. Ayrıca gelinliklerde de yüzde 20 indirim uygulayacağız. Vatanımız ve milletimiz için Cumhurbaşkanımızın bu çağrısına bir katkı da biz bulunmak istedik" diye konuştu.

AK Parti ilçe teşkilatının desteği

Edirne'nin Keşan ilçesinde de AK Parti Keşan İlçe Teşkilatı öncülüğünde Türk lirasına destek kampanyası düzenlendi.

AK Parti Keşan İlçe Başkan Yardımcısı Özgür İnceoğlu başkanlığındaki aralarında İl Genel Meclisi Üyesi Adnan Vural'ın da olduğu AK Parti üyesi vatandaşlar Ziraat Bankası Keşan Şubesi'ne giderek dövizlerini bozdurdu.

İnceoğlu, Türk lirasının değer kaybına izin vermeyeceklerini söyledi.

AA

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye


loading...