• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
1 Kasım, Salı


Michelle Obama Clinton'a destek için destek kampanyasına katıldı

Eurasia Diary
A- A A+

ABD’nin First Lady’si Michelle Obama, Demokratların adayı Hillary Clinton’a destek vermek için seçim kampanyasına katıldı.

Eşleri başkanlık koltuğunda oturmuş olan iki kadın, Kuzey Carolina eyaletindeki mitingde sık sık kucaklaşarak aralarındaki dostluğu sergiledi.

Michelle Obama, Clinton’ın eşlerinden çok daha iyi bir başkan olacağına inandığını söyledi: 
“Clinton başkanlık için gelmiş geçmiş tüm adaylardan daha deneyimli ve başkanlığa daha aşina. Evet, Barack Obama’dan, Bill Clinton’dan bile. İlk günden başlayarak başkomutan olmaya her haliyle hazır ve evet o bir kadın.”

İkili, seçim kampanyaları boyunca ilk kez bir platformda bir araya gelerek el ele verdi.

Cumhuriyetçilerin adayı Donald Trump ise Ohio eyaletindeydi ve yine ırkçı söylemlerini yineledi. Trump teröristlerle İslamı bir kez daha bağdaştırdı ve ekledi:
“Trump yönetimi teröre meyilli bölgelerden gelen göçü durduracak. Suriye Mülteci Programı’nı askıya alacağız. Amerikan halkının güvenliği söz konusu olduğunda hiç bir riske girmeyeceğiz.”

Kamuoyu yoklamaları, Trump’ın Ohio eyaletinde Hillary Clinton’a karşı 1.1 puan farkıyla önde olduğunu gösteriyor. Anketlere göre ülke genelinde Clinton başkanlığa daha yakın.

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye

Euronews