• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
1 Kasım, Salı


MHP'den yeni açıklama: Teklifi inceleyip, tavır belirleyeceğiz

Eurasia Diary
A- A A+

MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, anayasa teklifi metni Meclis'e geldiğinde inceleyeceklerini, kendi ilkeleri ve ülküleri doğrultusunda tavır belirleyeceklerini söyledi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, ana muhalefet partisi CHP'nin, sağırlar diyaloğu yaratmak ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin haklı çıkışını ve uyarılarını gürültüye boğmak çabası içinde olduğunu savundu.

Emin Haluk Ayhan, "Bizim başkanlık sistemine olumlu baktığımızı iddia edenler TBMM'de 'evet', referandumda 'hayır' diyeceğimizi iddia edenler, Genel Başkan'ımızın ve parti sözcümüzün söylemlerini çarpıtarak ısrarla MHP'ye yönelik bir algı operasyonu yürütmeye çalışanlar, söylediklerimizi ısrarla anlamayıp niyet okumayı tercih edenler, kendi siyasi hedef ve hesaplarına göre durumu manipüle etme sevdasına girenler, milletin zihnini bulandırmaya çalışanlardır" ifadesini kullandı.

'BAŞINDAN BERİ BUNU SÖYLÜYORUZ'

MHP üzerinde 7 Haziran seçimlerinden bu yana bilinçli bir şekilde yıpratma ve karalama operasyonunun devam ettiğini ileri süren Ayhan, ülkenin sorunlarından kaçmadıklarını, bu konunun çözülmesini istediklerini ve "Önce Meclis'e gelsin, TBMM'de değerlendirilsin" dediklerini aktardı. Ayhan, "TBMM'de anayasa teklifinin nasıl tartışılacağı, nasıl karara bağlanacağı bellidir. Nasıl genel kurulun oyuna sunulacağı ve orada nasıl oylanacağı bellidir. Bu noktada biz de bütün siyasi partiler gibi metni inceleyerek, kendi ilkelerimiz ve ülkülerimiz doğrultusunda tavrımızı belirleyeceğiz. Başından beri bunu söylüyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

 

  • Etiketler:
  • MHP

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye