• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
1 Kasım, Salı


Bakü'de BM ve BM Elemanları günleri ile ilgili resmi ziyafet düzenlendi

Eurasia Diary
A- A A+
Bakü'de BM ve BM Elemanı günleri ile ilgili resmi ziyafet düzenlendi.
Programda konuşan BM'nin Azerbaycan'daki mukim kordinatörü Gulam Isagzai, onun temsil ettiği kurum ile Azerbaycan arasında işbirliğinin olduğunu  söyledi.
BM'nin Azerbaycan'daki ofisinin 1992 yılında açıldığını hatırlatan Isagzai, örgütün Azerbaycan'da gerçekleştirilen projelere, özellikle Ulusal Koordinasyon Konseyi kurulmasına destek vermeye hazır olduğunu ifade etti. O, bu Konsey BM'nin Dayanıklı Kalkınma Amaçlarının gerçekleştirilmesine yol açacağını kaydetti. Isagzai konuşmasında, ayrıca Paris'te İklim Antlaşması'nın imzalanmasından bahsetti ve onun önemini vurguladı. Mukim korinatör, bu anlaşmanın 4 Kasım'da yürürlüğe gireceğini ve kendine gelen bilgiye göre, geçenlerde Azerbaycan Parlamentosunun da bu anlaşmayı onaylamalı olduğunu ekledi. Isagzai, aynı zamanda BM önemli bir aşamaya koyduğunu, Antonio Gutteres'in bu yakınlarda kurumun sayıca 9. Genel Sekreteri olacağını kaydetti.
Daha sonra konuşma yapan Aile, Kadın ve Çocuk Sorunları Devlet Komitesi Başkanı Hicran Hüseynova, Isagzai'ni BM Günü dolayısıyla tebrik edip, kuruma gelecek faaliyetlerinde başarılar diledi. O, başkanlığını yaptığı kurumun BM'ye her zaman destek vermeye hazır olduğunu söyledi.
Etkinlik Masallı ilinden olan halk oyunları ve şarkı gruplarının performansları ile devam etti.
1
 
1
 
1

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye