• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
1 Kasım, Salı


Trump'tan kendisinin otel açılışına katılmasını eleştirenlere ilginç cevap - "Hillary konsere gidince kimse şikayet etmiyor"

Eurasia Diary
A- A A+

ABD’nin başkenti Washington’da faaliyete giren yeni otelinin açılışına katılmasıyla ilgili yorumları haksız bulan Cumhuriyetçi başkan adayı Trump, Clinton’ın tüm gecesini Adele konserinde geçirdiğini ve kimsenin bu konuyla ilgili eleştiride bulunmadığını söyledi.
ABC News’den George Stephanopoulos’a konuşan Donald Trump, Beyaz Saray’ın birkaç sokak yakınında bulunan otelinin açılışının ardından yapılan eleştirilere dair, “Dünyadaki en iyi otellerden birini inşa ettim. Ne yapmam gerekiyor, gitmeyeyim mi? Dünyanın en iyi otellerinden birinin kurdelesini kesmek için 1 saat ayıramayacak mıyım? Sanırım buna hakkım var” yorumunda bulundu.

Otel açılışının gerçekleştiği gün, binlerce kişinin katıldığı çok sayıda gösteride konuşma yaptığını ifade eden Trump, Demokrat başkan adayı Hillary Clinton’ın doğum günü için İngiliz Adele’in konserine gitmesine gönderme yaparak, “O tüm gecesini konserde geçirince kimse şikayet etmiyor, ki ben o sırada iki ayrı destek gösterisinde konuşma yaptım” dedi.


​OTELİN ÖNÜNDE PROTESTO GÖSTERİLERİ

Cumhuriyetçi Parti’nin başkan adayının sahip olduğu The Washington Trump International Hotel'in açılışı da protestolara sahne oldu. Trump'ın konuşmasını yaptığı saatlerde otelin önünde bir araya gelen yaklaşık 300 kişi, ırkçı söylemlerini eleştirdikleri Cumhuriyetçi adayın ABD’nin değerlerini temsil etmediğini savundu.

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye