• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
30 Aralık, Cuma


Kadıköy Anadolu Lisesi’nde veliler, proje okul nöbetine başlıyor

Dünya

A- A A+

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 'proje okul' statüsüne alınıp 71 öğretmeni başka okullara tayin edilen Kadıköy Anadolu Lisesi'nin mezunları ve öğrencilerinin ardından veliler de tepki gösteriyor. Veliler, bugünden itibaren okul önünde nöbete başlayacaklarını duyurdu.

Gazete Duvar'dan Hacı Bişkin'in haberine göre, veliler, çocuklarının okullarının 'proje okul' kapsamına alınmasından endişe duydukları gerekçesiyle,  bugün itibarıyla okul önünde nöbete başlayacaklarını duyurdu. Haberde yeralan detaylara göre, bir veli konuya ilişkin şöyle konuştu:

"Bugün ders saatinde öğrenciler bize ulaşarak okulun önünde polislerin uzun namlulu silahlarla beklediklerini söyledi. Toplumsal olaylara müdahale aracı da okulun önünde bekliyor. Okulda herhangi bir protesto ya da eylem yapılmadı. Buradaki amaç tamamıyla çocuklarımızı korkutmaktır. Biz de çocuklarımızı hem okul yönetiminden hem de polislerden korumak için nöbete başlıyoruz. Çocuklarımızı nitelikli eğitim alsınlar diye bu okula kayıtlarını yaptık. Şimdi polislerle öğrencileri korkutmaya çalışıyorlar. Okul yönetimi TOMA araçlarını çağırarak öğrencilere gözdağı veriyor. Bu öğrenciler daha çocuk üniversite öğrencisi bile değiller acil bir şekilde bu uygulamadan vazgeçilsin."

OKUL ÖNÜNDE BUGÜN SABAH SAATLERİNDEN İTİBAREN TOMA'LAR VE POLİSLER BEKLEMEYE BAŞLADI

Kadıköy Anadolu Lisesi'nin önünde bugün sabah saatlerinde TOMA araçları ve polisler beklemeye başlamıştı. Lisede okuyan bir öğrenci, "Okul önünde polis otobüsü içinde sivil polisler ve uzun namlulu tüfeklerle polisler var. Okul abluka altında" dedi.

 

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye


loading...