• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
19 Ekim, Çarşamba


Elysee Sarayı'nda güvenlik ekibi iki katına çıkarıldı, mesailer uzatıldı

Eurasia Diary
A- A A+

Fransa'da artan terör tehdidi ve saldırı riskine karşı alınan önlemler artırıldı. Cumhurbaşkanlığı sarayı Elysee'yi koruyan güvenlik ekibi iki katına çıkarılırken, saray etrafında devriye gezen ekipler de daha çok mesai yapacak.

Fransız RTL radyosunun Paris Emniyet Müdürlüğü tarafından yayınlanan bir iç yazışmaya dayanarak verdiği bilgiye göre, istihbarat yetkilileri, Elysee Sarayı'na karşı düzenlenecek önemli bir saldırı konusunda uyarıda bulundu ve bu nedenle sarayın güvenliğinin artırılması istendi. Haberde, Elysee Sarayı'na karşı girişilecek bir intihar saldırısı hazırlığından bahsedilerek, sarayın bulunduğu Şanzelize bölgesinin yoğun korumaya alındığı belirtilirken, buranın Paris'te turist yoğunluğunun en fazla olduğu bölge oluşuna dikkat çekildi.

​OTOMATİK SİLAHLAR VERİLDİ

Elysee Sarayı'nın bulunduğu Şanzelize civarının Paris'in en hassas bölgesi olduğuna da değinilen haberde, 27 Eylül'den itibaren, Saray ve çevresinde görev yapan güvenlik güçlerinin sayısının artırıldığı kaydedildi. Cumhurbaşkanlığı sarayı etrafındaki belirli noktalarda nöbet tutan güvenlik görevlilerinin sayısının ikiye çıkarıldığı ifade edilen haberde, bu görevlilerin artık otomatik silahla nöbet tutacakları belirtildi.

Herhangi bir müdahale anında kullanılmak üzere saray çevresinde bekletilen güvenlik araçlarına bir yenisinin eklendiği bilgisi de verilen haberde, güvenliği sağlamak amacıyla saray ve çevresinde bulunan ekiptekilerin sayısının iki katına çıkarılma kararı alındığı aktarıldı. Fransa'da geçen yıl meydana gelen saldırılar sonrası olağanüstü hal ilan edilmiş ve tüm hassas bina ve noktalara devriye gezen asker ve polisler yerleştirilmişti.

 

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye