• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
20 Ekim, Perşembe


Sabah, FETÖ üyeliğinden aranan Emre Uslu'yu ABD'de görüntüledi

Eurasia Diary
A- A A+

Hakkında FETÖ üyeliğinden yakalama kararı çıkarılan ve ABD'de yaşayan gazeteci Emre Uslu, Sabah gazetesi tarafından Virginia eyaletinde görüntülendi.

Habere göre, Uslu örgütün önemli finansörlerinden eski Bursa ‘il imamı' İsa Saraç'ın başkanı olduğu Fairfax'teki Virginia International University'de ders veriyor. Uslu, okuldaki ofisini FETÖ'nün önemli isimleriyle buluşma merkezi olarak kullanıyor ve faaliyetlerini buradan koordine ediyor.

​OFİSİNDE KİMLERİ AĞIRLADI?

Uslu'nun ofisinde ağırladığı bazı isimlerin şunlar olduğu aktarıldı: Darbe girişimi gecesi "Keşke albay olsaydım, darbe olursa millet sokağa çıkmaz" diyen Prof. Osman Özsoy, darbe girişiminin olduğu saatlerde FETÖ propagandası yapan Özgürlük Zamanı adlı programın sunucusu Şemsettin Efe, eski futbolcu Hakan Şükür ve anne babası tarafından evlatlıktan reddedilince soyadını Gülen olarak değiştiren basketbolcu Enes Kanter.
 

Uslu, üniversitede ağırlıklı olarak yurtdışından gelen öğrencilere ders veriyor. Öte yandan Uslu ofisinde Yeni Yön adlı internet sitesinin çalışmalarını yürütüyor. Pek çok FETÖ üyesinin çocuklarını bu okulda okuttuğu iddia ediliyor. İstanbul 3. Sulh Ceza Hakimliği'nin 25 Mart 2015'te hakkında yakalama kararı çıkardığı Uslu, Virginia'da George Mason University'nin hemen bitişiğindeki bir evde oturuyor. Uslu, 'Devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk maksadıyla temin etme' suçundan aranıyor.

 

 

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye