• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
19 Ekim, Çarşamba


Bozdağ, Kılıçdaroğlu'na MİT yanıtı verdi, FETÖ'den tutuklu sayısını açıkladı

Eurasia Diary
A- A A+

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Adil Öksüz'ün "MİT ajanı olduğu" yönünde kendisine bilgi iletildiğini söyleyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yanıt verdi. Bozdağ, "Bunu söyleyen kimse, FETÖ tarafından kullanıldığını bilmeyen bir zavallıdır ya da bilmeyerek kendini kullandırıyor" dedi. Bozdağ, FETÖ soruşturmalarında şu ana kadar 32 bin kişinin tutuklandığını açıkladı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, NTV'de katıldığı programda FETÖ soruşturmaları hakkında bilgi verdi, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Adil Öksüz ile ilgili açıklamalarına yanıt verdi.

32 bin kişi tutuklandı, 70 bin kişi için işlem yapıldı

Bakan Bozdağ, soruşturmalar kapsamında şimdiye kadar 32 bin kişinin tutuklandığını açıkladı. Bozdağ ayrıca 70 bin kişi için de FETÖ soruşturması kapsamında işlem yapıldığını bildirdi.

Bozdağ, FETÖ yargılamaları için Ankara'nın Sincan ilçesinde yeni bir duruşma salonu inşa edildiğini de söyledi.

Adil Öksüz iddiasına yanıt: 'Kullanıldığını bilmeyen bir zavallı'

Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun FETÖ'nün Hava Kuvvetleri İmamı olduğu öne sürülen ve iki gün gözaltında tutulduktan sonra serbest bırakılan Adil Öksüz ile ilgili iddialarına da değindi. Adalet Bakanı Bozdağ, "Adil Öksüz MİT ajanı falan değil, bu bir propaganda. Bunun MİT ile irtibatı olduğunu söyleyen kimse, FETÖ tarafından kullanıldığını bilmeyen bir zavallıdır ya da bilmeyerek kendini kullandırıyor. Kılıçdaroğlu bunu söylüyorsa, bu bilgiyi kendisine getireni araştırsın. Kılıçdaroğlu'na bu bilgiyi getiren FETÖ elemanıdır. Nasıl serbest bırakıldığı benim de aklımda olan bir soru. İhamllerin kasıtlı olup olmadığını HSYK araştırıyor" diye konuştu.

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye