• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
20 Ekim, Perşembe


ABD'deki AVM saldırganı Çetin'in anneannesi: ABD'li kıza aşık oldu dünyası değişti

Eurasia Diary
A- A A+

ABD’de alışveriş merkezinde 5 kişiyi öldüren Arcan Çetin’in annesi Hatice M., oğlunun psikolojik sorunları olduğunu belirtti. Anneanne Servet Çetin ise "Bir Amerikalı kıza âşık oldu, çocuğun dünyası değişti. Bunalıma girdi. Kendini eve kapattı" ifadelerini kullandı.

Çetin'in ailesi Hatice M. çok üzgün olduklarını söyleyerek "Evimin önü gazeteci dolu. New York Times, ABC… Hiç kimseye açıklama yapmadık. O kadar çok üzgünüz ki! Çok kötü durumdayız. 5 ailenin kaybının üzüntüsünü yaşıyoruz. İki gündür yataktan çıkmıyorum. Kendimize geldiğimizde bir açıklama yapacağız" dedi.

Oğlunun psikolojik sorunları olduğunu söyleyen Hatice M., "Oğlumun 2 senedir psikolojik sorunları var. Doktorlara gidiyor ama hâlâ teşhis alamadık" diye konuştu.

'PSİKOLOJİK TEDAVİ GÖRMEYE BAŞLAMIŞTI'

Çetin'in Mersin'de yaşayan anneannesi Servet Çetin ise ABD'den yakın zamanda geldiğini kaydederek torunu ile ilgili şunları söyledi: "Olayı duyunca çok şaşırdım. Kızıma ulaşamıyorum. Benim torunum çok efendi bir çocuktu. Ama son zamanlarda tedavi görmeye başlamıştı. Dersleri çok iyiydi ve üniversiteye başlayacaktı. Bir Amerikalı kıza âşık oldu, çocuğun dünyası değişti. Bunalıma girdi. Kendini eve kapattı. Girdiği bunalım nedeniyle psikolojik tedavi görmeye başladı. Şaşkınlık içindeyim ve endişeliyim."

SEVGİLİSİ YÜZÜNDEN ÜVEY BABASINI TOKATLAMIŞ

HaberTürk'e konuşan, Adana'da yaşayan dayı İbrahim Çetin de yeğeninin 2003'te ABD'ye gittiğini, sadece 2012'de bir kez Türkiye'ye geldiğini belirterek, "Kardeşim beni aradı ve ‘Abi bittim, mahvoldum, öldüm. Ben ne yapacağım' diye dert yandı. ‘Bu kızla ilgili sorunlar olduğu söyleniyor' dedim. ‘Yok abi, ondan değil, hap içmiş, beyni durmuş, kafası uyuşmuş. Ne yaptığını bilmiyor. Kızla ilgisi yok' dedi" diye konuştu.

Arcan'ın üvey babasıyla kız arkadaşı yüzünden sorun yaşadığını da anlatan İbrahim Çetin, "Üvey babası kız arkadaşına kızmış. O da sinirlenip babasına tokat atmış. Polis gelmiş, alıp götürmüş. Sonra Arcan'a ayrı ev tutmuşlar" dedi.

'ÖZ BABASINI 5-6 YAŞINA KADAR GÖRDÜ'

Bu arada Hatice M.'nin, Adana'da yaşarken tanıştığı kişiyle birlikteliğinden 1996'da Arcan Çetin'i dünyaya getirdiği, annesinin nüfusuna kaydedilen Arcan Çetin'in nüfus kaydında baba adına 'Adnan' yazıldığı belirtildi. Dayı İbrahim Çetin, "Arcan 5-6 yaşına kadar öz babasını gördü. Sonra öldüğünü duydum ben. Başta evliydi" dedi.

ESKİ SEVGİLİSİ 6 AY ÖNCE O MAĞAZADA ÇALIŞIYORMUŞ

AVM'deki Macy's adlı bir kozmetik mağazasında üvey babasının ruhsatlı tüfeğiyle ateş açıp 4'ü kadın 5 kişiyi öldürdükten sonra yakalanan Çetin'in saldırıyı neden düzenlediği netlik kazanmadı.

Ancak Çetin'in eski sevgilisi Molly Bridges'in aynı mağazada mart ayına kadar çalıştığı belirlendi. Amerikan medyasında çıkan haberlere göre Çetin ile Bridges'in, 2014 yılında başlayan ilişkisi Ocak 2015'te sona erdi. Çift beraberken Bridges, Macy's mağazasında satış temsilcisi olarak görev yapıyordu. Bridges, Çetin'den ayrıldıktan 2 ay sonra Hawke Leach isimli bir gençle çıkmaya başladı.

‘BİR KADININ İSMİNİ BAĞIRIYORDU'

Bridges'in şu an Burlington'da bir masaj salonunda çalıştığı öğrenildi. Görgü tanıkları Çetin'in mağazaya girdikten sonra bir kadının ismini bağırdığını, ardındansa tüfeğini ateşlediğini söylemişti. Çetin'in 2014'te sevgilisi olan Molly Bridges'in olaydan bir süre önce yeni erkek arkadaşıyla fotoğrafını paylaştığı öğrenildi. Arcan Çetin'in bu duruma öfkelenip katliamı gerçekleştirmiş olabileceği öne sürüldü. Olayın ardından Bridges'in Facebook'ta erkek arkadaşlarıyla çekilmiş fotoğraflarını kaldırdığı görüldü.

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye