• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
2 Ekim,


Eski polis müdürünü darp eden Özbizerdik: Alkollüydüm, hatırlamıyorum

Eurasia Diary
A- A A+

Beşiktaş'ta ünlülerin gittiği bir eğlence mekanında İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube eski Müdürü Adil Serdar Saçan'ı darp ettiği, olay yerine gelen polislere de mukavemette bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alınan Onur Özbizerdik'in ifadesinde "Alkollüydüm ne yaptığımı hatırlamıyorum" dediği öğrenildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü, Gasp Büro Amirliği'nde geceyi geçiren Onur Özbizerdik, sabah saat 09.45 sıralarında adliyeye götürülmek üzere binadan çıkarırıldı. Arkadan kelepçelenerek Gayrettepe'de bulunan Emniyet binasından dışarı çıkarılan Onur Özbizerdik, herhangi bir şey söylemeden kendisini adliyeye götürmek için bekleyen polis aracına bindi. Onur Özbizerdik, Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne götürüldü.

'NE YAPTIĞIMI BENİ GÖZALTINA ALAN POLİSLERDEN ÖĞRENDİM'

Gasp Büro Amirliğinde olayla ilgili ifadesi alınan Onur Özbizerdik "Olay günü aslında alkol almayacaktım. Ancak arkadaşlarımın ısrarıyla alkol aldım. Alkolün etkisiyle ne yaptığımı tam olarak hatırlamıyorum. Adil Serdar Saçan'la herhangi bir problemim yok. Zaten onunla kavga ettiğimi dahi hatırlamıyorum. Onunla kavga ettiğimi ve neler yaptığımı beni gözaltına alan polisler öğrendim" dedi.

TUTUKLANMASI İSTEMİYLE MAHKEMEYE SEVK EDİLDİ

Özbizerdik, cumhuriyet savcısına verdiği ifadenin ardından 'kasten yaralama ve görevi yaptırmamak için direnme' suçlarından tutuklanması istemi ile nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

 

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye