• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
28 Ağustos,


Türkiye ile Kuzey Kıbrıs arasında işbirliği protokolü

Eurasia Diary
A- A A+

Türkiye ile Kuzey Kıbrıs Çalışma ve Sosyal bakanlıkları arasında sosyal güvenlik ve istihdam alanlarında işbirliği protokolü imzalandı.

Mevkidaşı Hamza Ersan Saner ile makamında bir araya gelen Türkiye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "İşbirliği anlaşmasının iki ülke arasında özellikle hem çalışma hem sosyal güvenlik hem de istihdam alanında iyi bir başlangıç olacağını ve bugüne kadar bazen akamete uğramış çeşitli vesilelerle önümüzde duran birçok meselenin çözümünde rol oynayacağına inanıyoruz" dedi.

Kuzey Kıbrıs Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Saner de Türkiye'nin sosyal güvenlik alanında dünyaya örnek olacak tecrübeleri olduğunu belirterek, "Bugün iki ülke arasındaki bu protokolle anavatanın tecrübelerinden ne kadar faydalanabilirsek, ülkemizde o kadar doğru işler yapma yolunda ciddi adımlarla ilerleriz. Bu imzalayacağımız protokol ne benim ne de Sayın Bakanın imzalayacağı ilk protokol değildir, son da olmayacaktır. Burada ortak bir hedefimiz var. İnsanımıza daha doğruyu, daha güzeli ve en iyiyi götürme adına sosyal güvenlik alanında ortak olarak yapacağımız bu çalışma, en iyi tecrübeleri paylaşabilmeyi içerecektir" ifadelerini kullandı.

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye