• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
26 Ağustos, Cuma


Clinton, başkanlık için uygun olduğunu göstermek için kavanoz açtı - VİDEO

Eurasia Diary
A- A A+

ABD'de yayınlanan Jimmy Kimmel Live Show'a katılan Demokrat başkan adayı Hillary Clinton, başkanlık için gücü kuvvetinin yerinde olduğunu göstermek adına canlı yayında sıkıca kapatılmış bir turşu kavanozunu açtı. Daha önce Clinton'ın sağlık durumunun hassas olduğuna dair iddialar ortaya atılmıştı.

ABD'de kasım ayında gerçekleşecek olan başkanlık seçimi öncesi Cumhuriyetçi aday Donald Trump ve destekçilerinin sürekli karalama kampanyalarına maruz kalan Hillary Clinton, üçüncü kez Jimmy Kimmel Live Show'a katıldı. Kimmel, bu konunun açılması üzerine esprili bir şekilde önce Clinton'ın nabzını ölçtü. "Hiç bir atış yok" diyen Kimmel stüdyoyu kahkahaya boğarken Clinton ise "Ekim ayında National Inquirer dergisi benim 6 aylık ömrüm kaldığını yazmıştı. Aldığım her nefeste hayata daha sıkı tutunuyorum" dedi. Bunun üzerine Kimmel önceden hazırladığı ve ağzını sıkıca kapattığı bir turşu kavanozunu açması için Clinton'a verdi. 68 yaşındaki iki torun sahibi Clinton kavanozu başarıyla açınca salonda alkış koptu.

Geçtiğimiz aylarda Clinton'ın seçim kampanyası için gittiği Colorado eyaletinde çekilen ve 69 yaşındaki siyasetçiyi merdivenlerden çıkarken dengesini kaybettiği için yardımcılarından destek aldığı bir fotoğrafı yayınlanmış ve Cumhuriyetçi medya bu fotoğrafın Clinton'ın sağlığının yerinde olmadığının son göstergesi olduğunu savunmuştu. Ayrıca sağ görüşlü medya sitelerinde Clinton'ın 2009'da dirseğini kırması, 2011'de uçağa binerken düşmesi, 2011'de de beyninde oluşan kan pıhtısı nedeniyle operasyon geçirmesi gibi haberlere yer verilmişti.

TRUMP'IN SÖZLERİNİ OKUDU

Daha sonra Clinton stüdyoda Donald Trump'a benzeyen bir akvaryum kavanozundan Cumhuriyetçi adayın kampanyası boyunca söylediği tartışmalı sözlerini okudu. Bunlar arasında kadınlar hakkındaki düşünceleri, Rosie O'Donell isimli gazeteci kadına söylediği düşmanca sözleri bulunan Trump'ın kendi kızı Ivanka Trump'la ilgili söylediği sözleri ise Haillry Clinton okumayı reddetti. Trump, eğer kendi kızı olmasaydı onunla çıkabileceğini söylemişti.

'İLKOKUL SEVİYESİNDE SATAŞIYOR'

Clinton, Kimmel'in Trump'la nasıl mücadele edeceğine yönelik sorusuna ise "Ben dahil ABD'li vatandaşların yüzde 80'ine hakaretler etti. Rakiplerini ve moderatörleri bile aşağıladı. Seçimler ve başkanlık için uygun olmadığını defalarca gösterdi. Aslında ciddiye alınır bir yanı yok. Onunla uğraşmak için ilkokulda öğrendiğim hinlikler ve cambazlıklara geri dönmem gerekiyor" dedi. Kimmel, ülkedeki Meksikalı sığınmacıları ülkelerine geri göndermeyi planladığını açıklayan Trump'la alakalı olarak 'Eğer başkan seçilirsen bence ilk işin Trump'ı Meksika'ya sürmek olmalı' deyince de 'Ben sadece acımasız insanları sürgüne gönderecek kadar acımasız olacağım' dedi.

'BENİM E-POSTALARIM SIKICI'

Sözü son olarak FBI tarafından yayınlanan ve Clinton dışişleri bakanı iken kendi özel hesabından yaptığı yazışmaları içeren e-postalara getirdi. Kimmel, "E-posta yerine Facetime kullanmayı düşünmüyor musun?" sorusuna "Aslında iyi bir fikir. Bunu düşünmeliyim" diye yanıt verdi. Clinton ayrıca "Zaten benim e-postalarım sıkıcı. 30 bin tanesi yayınlandı biliyorsunuz. herkes okuyabilir. Ama hiç konuşuluyor mu?" dedi.

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye