• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
8 Ağustos, Pazartesi


Çavuşoğlu: Hepsini Dışişleri Bakanlığı'ndan atıyorum

Eurasia Diary
A- A A+

FETÖ'cülerin Dışişleri Bakanlığı'na da sızdığını söyleyen Mevlüt Çavuşoğlu, "Bu hainleri, ordumuzdan, polisimizden, yargımızdan temizlemeliyiz. Çalınmış soruları vermiş, sistemi kurmuşlar, benim bakanlığıma da sızmışlar. Hepsini atıyorum" dedi.

Üsküdar Kısıklı'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın evinin önünde vatandaşlarla birlikte 'demokrasi nöbeti'ne katılan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Türkiye'de darbenin başarısız olmasından dolayı rahatsızlık duyan ve üzülenlerin olduğunu ifade etti.

'KALLEŞ FETÖ'YE DESTEK OLANLAR VAR'

Çavuşoğlu, "Bu süreçte kalleş FETÖ'ye destek olanlar da var. Neymiş efendim, 'Henüz daha onun yaptığına dair, delil ortada yokmuş.' Sen görmek istersen delil ortada. Senin gözünü nefret ve kin bürümüş. Bu darbe girişimini kullanarak Türkiye'ye ve Türk milletine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, İslama, inancımıza ve kültürümüze hakaret yağdıranları görüyorsunuz. Onlar ne yaparlarsa yapsınlar, hangi hesapları yaparlarsa yapsınlar boş. İşte sizin o destek verdiğiniz hainler her türlü hesabı yapmış. Ama bir şeyi unutmuş. Onların hesabı varsa, benim milletimin ve Rabbimin de bir hesabı var. Bunu hesaplayamamışlar. Türk milletini tanımamışlar, büyüklüğünü hesaplamamışlar. Dosta düşmana Türk milletinin ne kadar büyük olduğunu gösterdik" dedi.

FETÖ'cülerin Bakanlıklarına da sızdığını vurgulayan Bakan Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

'YURT DIŞINDAKİ VATANDAŞLARIMI BUNLARA EMANET EDEMEM'

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliği ve halkımızın desteğiyle bu darbeyi elimizin tersiyle ittik. Millet galip geldi ama bundan sonra atacağımız adımlar önemli. Bir daha böyle darbe girişimleri yaşamamak ve hainlere fırsat vermemek için, devlet olarak her türlü tedbiri almalıyız. Bu hainleri, ordumuzdan, Mehmetçiğimizin içinden, polisimizden yargımızdan, devlet kurumlarından temizlemeliyiz. Çalınmış soruları vermişler, sistemi kurmuşlar, benim Bakanlığıma da sızmışlar. Bunların hepsini Dışişleri Bakanlığından atıyorum. Yurt dışındaki vatandaşlarımı ben bunlara emanet edemem. Devletin sırlarını bunlara emanet edemem. Bu hainlere devletin hiçbir şeyini emanet edemem. Bunlardan da şehitlerimizin hesabını soracağız. Bu milletimize yaşattıklarının hesabına soracağım."

Fethullah Gülen'i ABD'den getirmek için çalışmalar yaptıklarına değinen Çavuşoğlu, önümüzdeki günlerde Amerika'ya gideceklerini vurguladı.

 

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye