• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
9 Ağustos, Salı


Dört eski bakana FETÖ yöneticiliğinden suç duyurusu

Eurasia Diary
A- A A+

Eski bakanlar Bülent Arınç, Hüseyin Çelik, Suat Kılıç ve Sadullah Ergin hakkında ‘FETÖ' yöneticiliği iddiasıyla suç duyurusunda bulunuldu. Suç duyurusu dilekçesi savcılık tarafından kabul edildi.

Avukat Burak Bekiroğlu tarafından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na verilen dilekçede dört eski bakan hakkında ‘FETÖ' yöneticiliği, silahlı terör örgütü ile fikir ve eylem birliği içerisinde örgütle irtibatlı olarak örgüt mensuplarını darbeye hazırlamak için devletin kademelerine yerleştirilmesini sağladıkları suçlamaları yer aldı.

‘ARINÇ ELİ KANLI SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜ LİDERİNE LAF GETİRMEMİŞTİR'

Arınç'ın FETÖ lideri Fethullah Güleni övdüğünü belirten Bekiroğlu, dilekçesinde "Milli sırlarımızın FETÖ tarafından çalınması eyleminin kendi üzerinden gerçekleştirilmesine müsaade etmiş, bu şekilde kullanılmış olmasına rağmen her fırsatta eli kanlı silahlı terör örgütü liderini övmüş, ona laf getirtmemiştir" ifadelerini kullandı.

Ergin'in adalet bakanı oluğu dönemde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı yanılttığı öne sürülen dilekçede, Kılıç'ın spor bakanlığı döneminde ranttan ve yönetimden pay sahibi olabilmek için bu alana sızdığı iddia edildi.

 

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye