• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
6 Ocak, Cuma


'Şike operasyonunu Aziz Yıldırım'a kızan Gülen yaptı'

Dünya

A- A A+

Bir dönem adı Gülen cemaati ile anılan Star gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, şike operasyonu kapsamında Fenerbahçe'ye yapılanın cemaat işi olduğunu söyledi ve "Fethullah Gülen, Aziz Yıldırım'ın kendisi ile ilgili olumsuz düşüncelerinden rahatsız olduğu için şike operasyonu yaptı" dedi.

Bir dönem adı Fethullah Gülen cemaati ile anılan ve 2009 yılında oluşumdan ayrılan gazeteci ve yazar Hüseyin Gülerce, 3 Temmuz şike davası ile ilgili konuştu.

CNN Türk'te canlı yayına katılan  Gülerce, şike davasının Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ı tasfiye etmek için başlatıldığını söyledi.

Gülerce'nin ifadeleri şu şekilde:

"Aziz Yıldırım, uçakta bir arkadaşına Fethullah Gülen hakkında tepki gösteriyor. O da gidiyor bunu Gülen'e söylüyor. Gülen de buna takıyor. Şike operasyonu için de bu yüzden düğmeye basılıyor. Aziz Yıldırım'ın Gülen hakkındaki olumsuz görüşlerinin Türkiye'nin en çok taraftarı olan camiaya sirayet etmesi istenmedi. Fethullah Gülen, Aziz Yıldırım'ın kendisi ile ilgili olumsuz düşüncelerinden rahatsız olduğu için şike operasyonu yaptı. Ben Galatasaraylıyım. Yalovaspor'un eski başkanıyım. Şike, Türk futbolunda her zaman vardı ama o süreç şike süreci değildi."

 

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye


loading...