• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
3 Ağustos, Çarşamba


İncirlik Üssü’nde darbe girişimi protestosu - VİDEO

Eurasia Diary
A- A A+

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) öncülüğünde çeşitli siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları, Türk ve ABD birliklerinin bulunduğu Adana’daki İncirlik 10. Tanker Üs Komutanlığı yakınlarında darbe girişimini protesto etti.

İncirlik Üssü yakınlarında araçlarla konvoy halinde hareket eden grubun önü polis ekiplerince kesildi. Gruptakiler üs yakınlarındaki bulvarda bir süre yürüdü. Türk Bayrağı ve çeşitli pankartlar taşıyan gruptakiler sık sık tekbir getirdi. Yürüyüş sırasında katılımcılar "Kahrolsun ABD, kahrolsun İsrail, darbeye karşı omuz omuza, Avrupa değil İslam birliği" şeklinde slogan attı.

Bulvarda hazırlanan platform önünde toplanan kalabalık ABD bayrağını yaktı, İsrail bayrağını parçaladı. AGD Genel Başkanı Salih Turhan, burada yaptığı konuşmada, darbe girişiminin Müslüman ve Türk milletine karşı yapılmış en büyük hainliklerden olduğunu belirtti.

Girişim sırasında İncirlik'teki üsten kalkan uçakların TBMM başta olmak üzere bombardımanlar yaptığını ifade eden Turhan, ABD üssünün kurulduğu günden bu yana İslam'a düşmanlık, Müslümanlara ölüm getirdiğini söyledi. Turhan, Müslüman ülkeler arasındaki işbirliğinin gelişmesini istedi. Konuşmaların ardından dua edildi. Kalabalık, sessizce dağıldı.

 

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye