• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
2 Ağustos, Salı


Çavuşoğlu: Dışişleri'nde 88 kişi kovuldu

Eurasia Diary
A- A A+

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'na gerçekleştirdiği ziyaret sırasında gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Görevden alınan 2 büyükelçi de dahil olmak üzere merkezde bulunan 88 kişinin ilişiğini kestiklerini söyleyen Çavuşoğlu "Dışişleri Bakanlığı'nı bu hainlerden temizleyeceğiz" dedi.

"DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINI BU HAİNLERDEN TEMİZLEYECEĞİZ"

Bunların hepsini tespit ediyoruz şu ana kadar 2 büyükelçi ilişiği kesildi ve 34 kişi gönderilmişti. Şuan merkezde bulunan 88 kişinin ilişiği kesildi. Çalışmalar devam ediyor. Kazan'da görev yapan bir görevli Moskova üzerinden Japonya'ya kaçtı. Gelen ihbarları titizlikle değerlendiriyoruz. Ortada kriterlerimiz var emniyet ve istihbarattan aldığımız bilgiler var bu işlemeleri yapmaya devam edeceğiz. Dışişleri Bakanlığı'nı bu hainlerden temizleyeceğiz. Her türlü adımı atıyoruz. Önümüzdeki günlerde bakanlıkta ilişiği kesilecek isimler var. İlave sormamız gereken bilgiler var.

"BUNU ONLARIN YÜZÜNE VURUYORUZ"

Biz tüm misyonlarımız ile FETÖ'nün ne olduğunu tüm muhataplarımıza iletiyorum. Esasen daha önce anlattıklarımızı da hatırlatıyoruz. Bu ülkelere isimler vererek anlatıyoruz özellikle Avrupalı dostlarımız bunu kabul etmek istemedi. Şimdi darbe girişimi içindeler bunu gazetecilikle açıklamak mümkün mü? Bunu onların yüzüne vuruyoruz. Tüm dost kardeş ülke dâhil bunların gerçek yüzünü anlatıyoruz adıma atmaya hazırlanan çok ülke var.

"RUSYA İLE TÜM BOYUTLARI ELE ALINACAK"

Soçi'de Lavrov ile bir araya gelmiştik ve atılacak adımları konuşmuştuk. 9 Ağustos'ta bir zirve gerçekleştirilecek. Burada ilişkilerin geleceği ile ilgili adımlar atılacak. Bölgesel konular var ikili ilişkilerin tüm boyutları ele alınacak.

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye