• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
20 Haziran, Pazartesi


Meral Akşener'den tüzük açıklaması!

Eurasia Diary
A- A A+

MHP Genel Başkan adaylarından Meral Akşener açıklama yaptı. Akşener 19 Hazirandaki kongremiz meşru ve hukuka uygun şekilde olacak dedi.

MHP Genel Başkan adaylarından Meral Akşener, Ankara'da 19 Haziran Pazar günü yapılacak olan tüzük kurultayına ilişkin açıklama yaptı.

İŞTE AKŞENER'İN AÇIKLAMALARI

"Mahkeme kararları kişilerin kararlarının üstündedir. Biz o 258 imzayı teslim ettiğimizde, Genel Merkez kabul etseydi tüzük kongresini Genel Merkez yapacaktı. Hiçbir şekilde seçimli kurultay kararı alabilme imkanımız yoktur. Tüzük kurultayına imzalar verildikten sonra tüzük kurultay kararını Genel Merkez alabilirdi, almadı, mahkemeye gittik.

"19 HAZİRAN'DA KONGREMİZİ YAPACAĞIZ"

En son Yargıtay'ın verdiği kararla da tescillendi. Bu tüzük kurultayı zorunlu, meşru ve hukuka uygun yapılması zorunlu bir hukuk kurultayıdır. Genel Merkez tarafından bir kongre yapılacağına dair bir söylem var. Bu kongrenin henüz en son 15 gün kala Genel Merkez müracat edecek, gazetelerde yayınlanacak. 19'unda biz kongremizi hep birlikte yapacağız.

Uzunca bir zamandır nefes almakta zorlanan Türk millietinin üzerine kurulmuş olan korku duvarını yıka yıka buraya geldiler. Bu bir tarih yazma yolculuğu olmuştur. Seviyesiz hakaretlere rağmen medeni dilini, nezaketini, zerafetini bozmadan ama kararlılıkla bugünlere bizi taşıyan üst kurul delegelerimize, il ve ilçe başkanlarımıza en kalbi teşekkürlerimi sunmak isterim. Çünkü bu yolculuk demokrasi tarihine altın harflerle yazılan bir yoldur. 

"KONGREDE USÜL HATASI YAPMAYACAĞIZ"

İnsanların korkutulduğu, suçlandığı, belli parantezlerin için hareket kabiliyetlerinin neredeyse sıfırlandığı bir ülkede gelenen noktada ülkücüler bu korku duvarını da paramparça etmek gibi bir direnci altın harflerle tarihimize yazmışlardır. Buradan yola çıkarak şimdi kongremiz olacak. Kongrede tüzük kongresi olduğu için usül hatası yapmayacağız. Usül hatasını yapmayacağımız için usülden herhangi bir itirazın olamayacağı bugünkü Türkiye'de bile hukukçuların itiraz edemeyeceği bir kurultay yapacağız. 

KORSAN KONGRE İDDİALARI

Korsan kongre iddiaları yanlış bilgilendirmeye dayalı. 595 sayısı saf çoğunluktur. Sonrasında bu delegelerin kararıyla sonuca ulaşılır. Kongremiz tartışılabilir bir kurultay değildir. 

F5haber