• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
20 Haziran, Pazartesi


Yıldırım: Ülkemizin geleceği çok parlak

Eurasia Diary
A- A A+

Başbakan Yıldırım, "Ülkemizde o kadar güzel, paylaşacak şeyler var ki birbirimizi üzmeye, ayrışmaya hiç ihtiyaç yok. Paylaşacak çok şeyimiz var. Ülkemizin geleceği çok parlak. Onun için terör örgütünün telkinlerine gençlerimiz asla ve asla itibar etmesinler" ifadelerini kullandı.

Başbakan Binali Yıldırım, kendisinin de mezun olduğu Piri Reis Ortaokulu'nda öğrencilerin karne dağıtım törenine katıldı.

Tören sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yıldırım, "Ülkemizde o kadar güzel şeyler var ki, o kadar paylaşacak şeyler var ki birbirimizi üzmeye, ayrışmaya hiç ihtiyaç yok. Paylaşacak çok şeyimiz var. Ülkemizin geleceği çok parlak. Onun için terör örgütünün telkinlerine gençlerimiz asla ve asla itibar etmesinler. Onlar bizim geleceğimiz. Onların geleceğini en iyi şekilde hazırlamak da bizim görevimiz, boynumuzun borcu." dedi.

Yıldırım, şöyle konuştu:

"Hükümet olarak, Milli Eğitim Bakanlığı'mız olarak gençlerimizin en güzel şekilde yetiştirilmesi için her türlü imkan, her türlü fedakarlık yapılacak çünkü bunun telafisi yok. Bu yaşlarda öğrencilerimiz özgüvenini kazanırsa, modern çağın gerektirdiği bilgiyle, beceriyle, tecrübeyle donatılırsa, büyük Atatürk'ün bize işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine gençlerimizle emin adımlarla gitme fırsatını yakalamış oluruz."