• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
14 Mayıs, Cumartesi


Azerbaycan Haber Ajansı Ermenice yayına başladı

Eurasia Diary
A- A A+

Azeri Press Agency (APA) Ermeni dilinde yayımlara başladı. Ajans bu adımıyla Azerbaycan ve Kafkasya bölgesinde cereyan eden olayları ilk elden Rusya, Orta Doğu, Avrupa ve ABD’deki Ermeni kamuoyuyla paylaşmayı amaçlıyor.

Azeri Press Agency (APA) Ermeni dilinde yayım yapmaya başladı. Ajansın bu adımıyla Azerbaycan ve Kafkasya bölgesinde yaşananları ilk elden Rusya, Orta Doğu, Avrupa ve ABD’deki Ermeni kamuoyuyla paylaşmayı planladığı öğrenildi.

İHA’ya açıklama yapan APA Yönetim kurulu başkanı Vüsale Mahirkızı, “Bölgemizde gelişen günlük olaylara ilişkin dünya sathındaki Ermeni kamuoyuna birinci elden doğru haber, açıklama ve yorumlar ulaştırmayı amaçlıyoruz.

YANLIŞ HABER TEMELSİZ YORUM

Ermeni dilli medyada yansıtılan yanlış haberler ve temelsiz yorumlar maalesef, bölgemizde gelişen olaylarla ilgili subjektif kanaatlara varılmasına yol açmaktadır. Bizim amacımız doğru habercilik, objektif yorumculuktur. Yurt Dışından Ermenice gönderilecek her türlü doğru haber ve objektif yorumlara servisimizde yer vermeye hazırız” dedi.

2004 yılında kurulan Kafkasya bölgesinin en etkin haber kurumu sayılan APA’nın Rusça, İngilizce, Fransızca ve Arapça servisi bulunuyor.