• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
28 Ocak, Cumartesi


Beyaz Saray'dan Trump'ın oğluyla ilgili açıklama: Saygı gösterin

Dünya

A- A A+

Beyaz Saray, davranışları nedeniyle sosyal medyada alay konusu olan ABD Başkanı Donald Trump'ın 10 yaşındaki oğlu Barron Trump'ın mahremiyetine saygı gösterilmesini istedi.

Beyaz Saray, özellikle başkanlık yemin törenindeki mimik ve davranışları nedeniyle sosyal medyada alay konusu olan Trump'ın en küçük oğlu Barron Trump'ın mahremiyetine saygı gösterilmesi çağrısı yaptı.

Yapılan yazılı açıklamada "Başkanların çocuklarına siyasi ilgi odağının dışında büyüme fırsatı verilmesi uzun süredir devam eden bir gelenektir. Beyaz Saray bu geleneğin sürmesini umuyor. Bu konu hakkındaki işbirliğiniz için teşekkürler" dendi.

CHELSEA CLINTON BARRON'A SAHİP ÇIKMIŞTI

"First Lady Melania Trump ile Donald Trump'ın 10 yaşındaki oğlu olan Barron Trump'ın alay konusu olmasını ilk eleştirenler arasında Trump'ın 2016 başkanlık yarışındaki Demokrat rakibi Hillary Clinton'ın kızı Chelsea Clinton bulunuyordu.

36 yaşındaki Clinton, Twitter hesabından "Barron Trump her çocuğun yaptığı şeyi, çocuk olma şansını hak ediyor. Tüm çocuklar için ayağa kalkmak aynı zamanda Beyaz Saray'ın çocukları inciten politikalarına karşı çıkmak anlamına geliyor" demişti.

​Trump'ın önceki evliliklerinden 4 yetişkin çocuğu daha bulunuyor.

Twitter'da "Barron ülkenin evde öğretim gören ilk keskin nişancısı olacak" diye yazan Saturday Night Live adlı TV şovunun metin yazarı Katie Rich de bu nedenle kanal tarafından görevinden uzaklaştırılmıştı.

Rich daha sonra attığı tweet'i silmiş ve özür dilemişti.

MONICA LEWINSKY OĞUL TRUMP'I SAVUNDU

Adını eski Başkan Bill Clinton ile yaşadığı aşk ilişkisi ile duyuran eski Beyaz Saray stajyeri Monica Lewinsky de Barron Trump'ı savundu.

Lewinsky, Twitter'dan yaptığı açıklamada "Barron dahil tüm çocuklar zorbalık ve alaydan korunmalıdır. Bu konuda daha iyi olalım" dedi.

Lewinsky, Bill Clinton ile yaşadığı ilişkinin ortaya çıkması ile bir anda tüm dünyanın tanıdığı bir isim haline gelmişti.

Skandal üzerine açılan ve özel savcı Kenneth Starr'ın soruşturmasını tamamlandığı 1998 yılında, basına yansıyan 456 sayfalık savcılık raporu, yaşanan skandalı tüm detayları ile kamuoyu önüne çıkarmıştı.

Lewinsky o dönemden sonra siber zorbalıkla mücadele konusunda çalışmalar yürütüyor.

 

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye


loading...