• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
13 Aralık, Salı


Hidayet Türkoğlu, TBF Başkanlığı için resmen aday

Spor

A- A A+

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve eski milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu, Türkiye Basketbol Federasyonu başkan adaylığını açıkladı.

Türkoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, "Hayatımı adadığım, hem sporcu hem de spor adamı olarak hizmet etmekten gurur duyduğum, ay-yıldızlı formasını yıllarca şerefle taşıdığım Türkiye basketbol camiasının yeni dönem yönetimine adaylığımızı açıklamaktan memnuniyet ve heyecan duyuyorum" ifadelerini kullandı.

TÜRKOĞLU'NDAN 'SPORU DAHA BÜYÜK BAŞARILARA TAŞIMA' MESAJI

Türkoğlu, yönetim kurulu üyeliğine aday arkadaşlarıyla, hem Türkiye içinde hem de uluslararası platformlardaki birikimlerini ve vizyonlarını paylaşmak için yola çıktıklarını vurgulayarak, Türk basketbolunun ihtiyaç duyduğu yenilikleri yaparak, sporu daha büyük başarılara ve yurdun dört bir yanına taşımak için kulüplere, sporculara, antrenörlere, spor adamlarına, çocuklarını basketbol sevdası peşinde yalnız bırakmayan ailelere karşı sorumluluklarının farkında olduklarını belirtti. Basketbol Federasyonu'nun Olağan Genel Kurulu, 26 Ekim Çarşamba günü Ankara'da yapılacak. Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, dün yaptığı açıklamada, başkanlığı yeniden aday olmayacağını açıklamıştı.

 

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye


loading...