• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
31 Aralık, Cumartesi


Amedsporlu Deniz Naki'ye eski takımı St. Pauli'den destek

Spor

A- A A+

Almanya'nın St.Pauli takımı, eski oyuncusu Deniz Naki’ye açılan hapis istemi davasının ardından Werder Bremen maçının esame listesinde tüm oyuncuların soyadına Naki yazdı.

Amedsporlu Deniz Naki'ye, 'terör propagandası yaptığı' iddiasıyla hapis istemiyle dava açılmasının ardından eski takımı St.Pauli'den destek geldi. Takım, sahaya 'Naki' yazılı formalarla çıktı.
 

​​St. Pauli taraftarı da maçta futbolcunun soyadının yazılı olduğu dövizler taşıdı.

TÜRK FUTBOLCULAR KATILMADI

Kadroda bulunan Türk futbolcular Cenk Şahin ve Ersin Zehir ise desteğe katılmak istemedikleri için ismleri kendi soyadlarıyla yazıldı.


​Ayrıca St. Pauli, maçtan önce resmi Twitter hesabından, #naki etiketi ve Solidarität!(Dayanışma) mesajını paylaştı.  Paylaşımda tüm futbolcuların yer aldığı fotoğrafla Deniz Naki'ye selam gönderildi.
 

​Futbolcu, hakkında hazırlanan iddianamede, Naki'nin sosyal medya hesaplarında, yer alan 8 ayrı paylaşımda 'terör örgütü propagandası yaptığ'ı, bir paylaşımında İsrail ile Filistin arasında yaşanan çatışmalarda yaşamını yitiren çocukların fotoğrafını paylaşarak, Şırnak'ın Cizre ilçesinde yaşanmış bir olay gibi gösterdiği ileri sürülmüştü.

 

 

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye


loading...