• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
20 Ekim, Perşembe


Premier Lig'de '8 teknik direktör transfer sürecinde rüşvet aldı' iddiası

Eurasia Diary
A- A A+

Daily Telegraph gazetesi, İngiliz Premier Lig'de sekiz teknik direktörün istifa eden teknik direktör Allardyce gibi transferlerde para karşılığı rol oynadığını ileri sürdü.

İngiltere Premier Lig'de görev yapmış ya da yapmakta olan sekiz teknik direktörün transfer süreçlerinde para karşılığı rol aldıkları iddia edildi

Daha önce İngiltere Milli Takım Teknik Direktörü Sam Allardyce'ın 400 bin sterlin karşılığında federasyonun transfer kurallarının nasıl aşılabileceği konusunda yardım etmeyi kabul ettiğini gösteren görüntüleri ortaya çıkaran Daily Telegraph gazetesi, Premier Lig'de transferlerde rol alan sekiz teknik direktörün daha olduğunu ileri sürdü.

YENİ GÖRÜNTÜLER YOLDA

Federasyonun son yıllardaki en büyük krizlerden biriyle karşı karşıya olduğunu savunan gazete, bir yardımcı antrenörün transfer sürecinde aldığı 5 bin sterlin rüşvetin gizli çekimlerini de bu hafta sonuna kadar paylaşacağını bildirdi.

​SKANDALI MENAJERLER ANLATTI

Futbol Federasyonunun ilerleyen günlerde daha çok bu tür sorunlarla karşılaşacağını belirten gazete, futbolcu menajerlerinin iş adamı rolündeki muhabirlerine teknik direktörlerin transferlerde nasıl rol oynadığı ve rüşvet aldığına dair detayları paylaştığını aktardı. Roy Hodgson'ın istifa etmesi üzerine temmuz ayında İngiltere Premier Lig ekiplerinden Sunderland'deki görevini bırakan ve yıllık 3 milyon sterlin maaşla milli takım teknik direktörlüğüne getirilen 61 yaşındaki Allardyce, 400 bin sterlinlik pazarlık görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından istifa etmek zorunda kalmıştı. 

 

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye