• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
4 Ekim, Salı


İzlanda taraftarlarının tezahüratının anlamı ne? - VİDEO

Eurasia Diary
A- A A+

İngiltere'yi devirerek tarihi bir zaferle EURO 2016'da çeyrek finale yükselen İzlanda'nın futbolu kadar taraftarlarının yaptığı tezahüratlar da ilgi çekti. Bu tezahüratın balina çağırma sesi ve hareketi olduğu, balinalarıyla ünlü olan İzlanda taraftarının da bu nedenle turnuvada bu şekilde takımlarını desteklediği öğrenildi.

EURO 2016 ikinci turunda İngiltere'yi 2-1 mağlup eden İzlanda, tarihinde ilk kez katıldığı Avrupa Şampiyonası'nda çeyrek finale yükselmeyi başardı.

Oynadığı futbol ve aldığı sonuçlarla turnuvaya damga vuran İzlanda, taraftarların maç boyunca yaptığı tezahüratlarla da oldukça ilgi topladı. Alkışlar eşliğinde 'Huh Huh' şeklinde tezahürat yapan İzlanda taraftarının yaptığı bu desteğin anlamı da ortaya çıkmaya başladı.

Goal.com'dan Süleyman Tetik'in haberine göre, ilk olarak PAOK taraftarıyla hafızalara kazınan bu tezahürat, Orta Avrupa ve Balkan ülkelerinde oldukça yaygın. İzlanda gibi Macaristan taraftarı da EURO 2016'da zaman zaman takımlarını bu şekilde desteklediler.

Bu tezahüratın balina çağırma sesi ve hareketi olduğu, balinalarıyla ünlü olan İzlanda taraftarının da bu nedenle turnuvada bu şekilde takımlarını desteklediği öğrenildi.

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye