• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
20 Ağustos, Cumartesi


Euro 2016 maçlarını bilen adam - İspanya - Türkiye maçı tahmini

Eurasia Diary
A- A A+

BBC futbol uzmanı Mark Lawrenson Euro 2016 tahminleriyle İngiltere gündemine damgasını vurdu. İlk grup maçlarında büyük oranda başarılı tahminler yapan Lawrenson gruplardaki 2. maçlar için tahminlerini de yayınladı. 

Lawrenson'ı gündem yapan olay ise Euro 2016 maçlarıyla ilgili yaptığı tahminlerin hemen hemen hepsinin tutması. Lawrenson'ın işi zaten maç tahmini yapmak. BBC için tahminlerde bulunan Lawrenson'un tahminlerinin büyük kısmı tutarken bazı maçların skorlarını bile bildi. İşte Lavrov'un ilk maç tahminleri ve maç skorları. Bu arada haberin devamında Lavrov'un gruplardaki ikinci maçlar için yaptığı tahminleri de göreceksiniz.

F GRUBU 1. MAÇ TAHMİNLERİ VE MAÇ SKORLARI

Lawrenson'ın en başarısız tahmin yaptığı grup bu oldu.

D GRUBU 2. MAÇ TAHMİNLERİ

Lawrenson Türkiye, İspanya maçı için tahmin yaparken Türkiye'nin kendisini hayal kırıklığına uğrattığını vurguladı.

Türkiye'nin Hırvatistan'ın son 20 dakikada Emre Mor oyuna girene kadar gol dahi aramadığını savunan Lawrenson, Milli takımımızın İspanya maçında futbolunu geliştirmeye ihtiyacını olduğunu belirtirken, muhtemelen İspanya'nın Türkiye'ye hiç top göstermeyeceğini iddia etti.

İspanya'nın Çek Cumhuriyeti maçını domine ettiğini belirten Lawrenson İspanya'nın Türkiye'yi yeneceği tahmininde bulundu. 

Lawrenson turnuva öncesi D Grubu için yaptığı tahminde Hırvatistan ve İspanya'nın gruptan çıkacağını, Türkiye'nin 3. olarak en iyi 3.'ler arasında yer almayı bekleyeceğini, Çek Cumhuriyeti'nin de eve döneceğini tahmin etmişti.

CNN Türk

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye