• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
3 Şubat, Cuma


Hakan Çalhanoğlu futboldan men edildi - Trabzonspor şikayet etmişti

Spor

A- A A+

Bayer Leverkusen'de forma giyen Hakan Çalhanoğlu ile Trabzonspor arasında 2012 yılından beri devam eden dava sonuçlandı. CAS'ın onaylanan kararına göre mili futbolcu Hakan Çalhanoğlu'na ceza geldi. Milli futbolcumuz sahalardan 4 ay men edildi.

CAS'tan Türk futbolunu etkileyecek şok bir karar ortaya çıktı. CAS, Milli futbolcumuz Hakan Çalhanoğlu'na şok bir ceza verdi. Milli futbolcumuz, 4 ay sahalardan men edildi...


Almanya Bundesliga'nın Bayer Leverkusen takımında forma giyen Hakan Çalhanoğlu ile Trabzonspor arasında 2012 yılından beri devam eden dava sonuçlandı.

Trabzonspor, Hakan’ı sözleşme imzaladıktan sonra başka bir takıma transfer olduğu için FIFA’ya şikayet etmişti. Bunun üstüne CAS’a başvuran Çalhanoğlu, davayı durdurmuştu.

CAS’ta görüşülen dava sonuçlandı. Hakan Çalhanoğlu’na dört ay futboldan men cezası verildi. Yıldız futbolcu, ayrıca transferi sırasında aldığı 100 bin Euro'yu Trabzonspor'a geri ödeyecek.

Bayer Leverkusen Sportif Direktörü Rudi Völler, yaptığı açıklamada, "Hem bizim için hem Hakan için ciddi bir darbe. Leverkusen'in bu olaylarla hiçbir ilgisi yok. Bu ceza aynı zamanda bize de kesilmiş oldu." ifadelerine yer verdi.

Milli Takım'ın en önemli oyuncularından biri olan Çalhanoğlu, aldığı ceza ile milli maçlarda da boy gösteremeyecek. Hakan Çalhanoğlu, Dünya Kupası Eleme Grubu'nda 4 maçta 2 gol 1 asistlik performans sergilemişti. Bu karara göre, Hakan Çalhanoğlu, 24 Mart'ta oynayacağımız Finlandiya mücadelesinde forma giyemeyecek. 

Fanatik

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye


loading...