• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
7 Ocak, Cumartesi


Kafkassam Başkanı: Erdoğan'ın IŞİD konusunda ABD'ye yönelik sözleri suçlama değil, gerçek

Uzman görüşü

A- A A+

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun IŞİD dahil olmak üzere Suriye'deki silahlı gruplara destek verdiği yönündeki iddialarını değerlendiren Kafkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (KAFKASSAM) Başkanı Dr. Hasan Oktay, "Bu suçlamadan öte bir gerçekliktir" dedi.

Sputnik'e konuşan Oktay, "Sayın Erdoğan’ın IŞİD konusunda Washington’u suçlaması, bir suçlamadan öte gerçeği vurgulamaktadır. Suriye konusunda eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ekibinin Türkiye’yi içine düşürdüğü bataklıktan çıkarma çabaları gösteren Erdoğan, özellikle 15 Temmuz’dan sonra ordunun da kaybolan itibarını yeniden yükseltmek için Fırat Kalkanı operasyonuna girişti.

'IŞİD'İN KİMLER TARAFINDAN DESTEKLENDİĞİ ORTAYA ÇIKTI'

Sahaya girince görüldü ki, IŞİD terör örgütünü meğer ABD destekliyormuş. Onun için Sayın Erdoğan sahada gördüğü olaylar neticesinde açıktan Washington’u suçlayarak Suriye’deki muhalefetin gerçek gayesinin ne olduğunu anladığını ifade etmektedir" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD liderliğindeki koalisyon güçlerinin IŞİD de dahil olmak üzere Suriye’deki terör örgütlerine yardım ettiğini söylemişti.

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye


loading...