• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
13 Aralık, Salı


"Saakaşvili'nin seçimlerde kazanma şansı yok" - Özel

Uzman görüşü

A- A A+

Gruzinforma editörü Arno Hidirbegişvili, Gürcistan'da seçim öncesi durum hakkında Eurasia Diary’ye konuştu.

 Gürcüstanın eski iktidar partisi Birleşik Ulusal Hareket, parlamento seçimleri arifesinde Tiflis merkezinde kendi seçmenleriyle görüşme yaptı. Eylem Tiflis vaktiyle 16:00'da başladı. Görüşmeye yaklaşık 3 bin kişi katıldı.

Uzman, en son buraya bu kadar insanın eski arabalarının sergisi sırasında geldiğini belirtti. "Görüşmeye rastgele insanlar -yoldan geçenler ve turistler de katıldı.

 Gruzinforma editörünün demecine göre, Gürcistan'da parlamento seçimlerinde Birleşik Ulusal Hareket partisinin adayı Saakaşvili yüzde 30 seçmen toplayabilir. "Onlar hala belli değil".

 Uzmana göre, Saakaşvili'nin partisinin gelmek şansı yok. "Aslında, Saakaşvili'nin partisinin taraftarları oldukça az ve taraftarları 2012 yılı parlamento seçimleri zamanlarından kaldı. O zamandan beri sayısı artmadı".

 Arno Hidirbegişvili’ye göre, Saakaşvili teknolojinin ve halkla ilişkiler konusunda uzman ve seçimlerin sonuçlarını protestoya dönüştürmeyi ve yeni renkli devrim organize etmeyi muhtemeldir.

"Bu iç çatışmalara yol açabilir. Bütün dünyaya, "Gürcü hayali" "Gürcistan'da diktatörlük kuruyor ve seçimlerde sahtekarlık yapıyor"diye uzman söyledi.

 

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye


loading...