• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
20 Aralık, Salı


"FETÖ, Türkiye'ye zarar vermek için hemen her türlü kesimle işbirliği içinde" - Özel

Uzman görüşü

A- A A+

İpekyolu Stratejik Araştırmalar Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı ve Dünya Karapapak Türkleri Birliği Genel Başkanı Seyfullah Türksoy, FETÖ ile ilgili düşüncelerini dile getirdi. Türksoy, Rus uçağını da FETÖ'cü pilotların vurduğunu, FETÖ'nün Türkiye'ye zarar vermek için hemen her türlü kesimle işbirliği içinde olduğunu söyledi.

Rus uçağı düşürüldüğü zaman bu işte uluslararası bir hesap olduğunu tahmin etmiştim. O ana kadar Türkiye-Rusya arasındaki dostluk ilişkileri ve işbirliği ABD ve Avrupa'yı kıskandıracak seviyedeydi. Rus uçağının düşürülmesiyle Türkiye ve Rusya neredeyse savaşın eşiğine geldi. Bu işe en çok sevinenler ise ABD ile maşa örgütler FETÖ ve PKK oldu. Şu anda Rus uçağını düşüren pilotlar FETÖ'cü oldukları gerekçesiyle tutuklu.

Türkiye'nin halen Dünya'daki en iyi dost ülkelerinden biri de kuşkusuz komşumuz Gürcistan. Bu ülke aynı zamanda başta Bakü-Tiflis- Ceyhan, Tanap, Demir Ipekyolu olmak üzere pek çok büyük projede stratejik ortağımız. Gürcistan, Türk vatandaşlarından pasaport ve vize istemeyen dünyadaki tek ülke. Yılda yaklaşık 2 milyon vatandaşımız Gürcistan'ı, 1 milyondan fazla Gürcistan vatandaşı da Türkiye'yi ziyaret ediyor. Gürcistan'da aynı zamanda 500 bin civarında Karapapak Türkü yaşıyor. Büyük Azerbaycan Türklüğünün bir parçası olan Karapapak Türkleri, bazı sosyal ve ekonomik sorunlarına rağmen Gürcistan devletinde huzur içinde yaşıyorlar. Bulundukları ülkenin kanunlarına, bayrağına saygılı olan Borçalı Türkleri, Türkiye'ye karşı da çok büyük bir sevgi ve özlem besliyorlar.

Türkiye ile Gürcistan arasındaki mükemmel ilişkiler, bazı ülkeleri rahatsız ediyor. Bu ülkelerin kimler olduğunu tahmin etmek zor değil. Borçalı Türkleriyle Türkiye arasındaki münasebetlerin gelişmesini istemeyen; Azerbaycan- Gürcistan ve Türkiye arasındaki dostluk ve işbirliğinden rahatsız olanlar kimlerdir? Bilindiği gibi, büyük devletler genelde yerli maşalar kullanmayı tercih ederler! Bu ülkelerin Borçalı Türkleri üzerinde oyunlar oynamak istediği, birtakım provokasyonlarla o masum insanları Gürcistan devletiyle karşı karşıya getirmek istediği malûmumuzdur!

 Türkiye'nin başına bela olan FETÖ, Gürcistan- Türkiye ilişkilerinin güçlenmesinden ne kadar rahatsız olduğu da bilgimiz dahilindedir. FETÖ’nün Türkiye'ye zarar vermek için hemen her türlü kesimlerle işbirliği yaptığını artık biliyoruz. Bazen iyi niyetli, vatansever sandığımız bazı insanların da bu yapıyla bilerek veya bilmeyerek işbirliği yaptığı da bir gerçektir. KARPAT olarak Genel Sekreterimiz ve Basın Sözcümüz Selahattin Turan'ın FETÖ'cü darbecilere karşı Tiflis'te Borçalı Türkleriyle birlikte yaptığı sert açıklamanın ardından, birtakım karanlık odakların Türkiye ile Gürcistan'ı ve Azerbaycan ile Gürcistan'ı karşı karşıya getirme ve bu üç dost, komşu ve müttefik ülke arasında bozgunculuk yapma girişimlerini dikkate takip ediyoruz. Bize düşen provokasyonlara karşı çıkmak ve Azerbaycan- Gürcistan ve Türkiye arasındaki stratejik ortaklığa ve Borçalı Türklüğüne zarar vermek isteyenlerin karşısında dimdik durmaktır! Biz her zaman sağduyunun ve milletimizin menfaatlerinin yanında olduk. Her işten siyasi rant devşirmeye çalışan ucuz taşra siyasetçileri gibi yangına körükle gitmek yerine yangını söndürme derdindeyiz. Bazı kutsal değerlerin ardına saklanarak siyaset bezirganlığı yapanlara asla fırsat vermeyeceğiz! Ve gerektiğinde onların maskelerini düşüreceğiz!

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye


loading...