• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
6 Temmuz, Çarşamba


"Ortadoğu Baharını" tezgahlayıp Türkiye'yi yangına itenler İstanbul'daki saldırının gerçek failleridir!" - Özel

Eurasia Diary
A- A A+

Dün Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde yaşanan terör saldırısında ilk belirlemelere göre 41 kişi hayatını kaybetti, 239 kişi de yaralandı.

Patlamadan hemen sonra hükümetden açıklama geldi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Bir terörist önce kalaşnikofla etrafı taradı. Bir terörist etrafa ateş açtı ve kendini patlattı" dedi.

Başbakan Yıldırım, "Güvenlik güçlerimizin yaptığı tespitler, terör eyleminin DAEŞ örgütünce gerçekleştirildiğini işaret etmektedir. Emareler DAEŞ örgütünü işaret etmekle beraber, bu konuda çalışmalar halen sürdürülmektedir." dedi.

Avrasya Günlüğü'ne açıklama yapan  İpekyolu Yayın Grubu ve  İpekyolu Stratejik Araştırmalar Merkezi  Yönetim Kurulu Başkanı   Seyfullah  Türksoy Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde yaşanan  terör saldırısını böyle yorumladı:

""Ortadoğu Baharını" tezgahlayıp Türkiye'yi bu yangına iten küresel güç odakları İstanbul'daki  saldırının gerçek failleridir!  Türkiye'nin Rusya ve İsrail'le ilişkilerini normalleştirme sürecine girmesi bir çokları kıskandırmış olmalı. Aslında, bu saldırının  sebebi olabilir.  Emareler DAEŞ örgütünü işaret ediyor. Bu durumda DAEŞ'ın  Batı tarafından kurulan ve  kullanılan bir "kukla" örgüt olduğunu unutmayalım"

Hatırlatma için, son gelişmelerede Havalimanı saldırısında hayatını kaybeden 36 kişinin isimleri belli oldu.

 

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye