• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
14 Ocak, Cumartesi


Tunca Nehri buz tuttu

Toplum

A- A A+

Edirne'de 3 gündür etkili olan kar yağışının ardından hava sıcaklığı sıfırın altında 10 dereceye kadar düştü. Kentteki süs havuzlarının yanı sıra Tunca Nehri'nin yüzeyi de buz tuttu. Edirne Valisi Günay Özdemir, tüm yolların açık olduğunu, kardan dolayı bir sıkıntı yaşanmadığını söyledi.

Edirne'de 3 gündür aralıkla süren kar yağışı etkisini yitirdi. Hava sıcaklığının sıfırın altında 10 dereceye kadar düştüğü kentte adet Sibirya soğukları yaşanıyor. Soğuk hava nedeniyle süs havuzlarının yanı sıra Tunca Nehri'nin yüzeyi buz tuttu.

Edirne Valisi Günay Özdemir, üç gündür süren kar nedeniyle kapanan köy yollarında karayolları ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğünü ifade ederek, "Şu anda Edirne-İstanbul yolumuz tamamen açık. Herhangi bir problemimiz yok. Bütün ekiplerimiz ciddi bir şekilde çalışma içerisinde. Karayolları ekiplerimiz vatandaşlarımızı yolda bırakmadı. Köy yollarımızda tamamen açıldı. İl Özel İdare ve sağlık ekiplerimiz gece- gündüz canla başla çalışarak vatandaşlarımızın ihtiyacı olduğunda ulaşabiliyorlar. Şu anda kardan dolayı herhangi bir problem yaşanmıyor. Tüm ekiplerimize teşekkür ediyorum" dedi.

 

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye


loading...