• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
15 Aralık, Perşembe


Gaziosmanpaşa'da yaşanalar film sahnesi gibi

Toplum

A- A A+
Gaziosmanpaşa'da bir kuyumcu dükkanı, otomatik silahlarla gelen 5 kişi tarafından soyuldu.
Soygun sürerken bir mahalle sakini olup biteni cep telefonu kamerasıyla görüntüledi. Mahalle sakininin "polisi arayın" diye bağırması üzerine soyguncular ateş açtı.

CEP TELEFONU KAMERASIYLA ÇEKTİ

Soygun, Gaziosmanpaşa'da saat 09.30 sıralarında meydana geldi. 

İşyeri sahibi Dursun Atlas, kasadan çıkardığı altınları vitrine dizmeye çalışırken bir anda yüzleri maskeli ve ellerinde otomatik silah bulunan soygunculardan 3'ü içeriye girdi. 

İçeriye gören soyguncular silah doğrulttukları dükkan sahibini etkisiz hale getirdikten sonra açıkta duran altınlarla, vitrindeki altınları toplamaya başladı. Dışarıda bekleyen eli silahlı bir soyguncunun da gözcülük yaptı, bir soyguncu ise araçta bekledi.

GÖRÜNTÜ ÇEKEN KİŞİYE ATEŞ AÇTILAR

Soyguncuları gören bir mahalle sakini cep telefonuyla kayda girdi. Bir yandan "polisi arayın" diye bağıran mahalle sakini bir yandan da soyguncuları görüntüledi. Kapı önündeki soyguncu görüntü çeken kişiye ateş açtı. O anları da görüntüleyen kişi bir aracın arkasına saklandı. Soyguncular araçlarına binip kaçarken yine cep telefonuyla görüntülendiler. Görüntü çeken kişi soyguncuların kaçtığı aracın plakasını da alıp polise bildirdi.

"YENİ AÇMIŞ TEMİZLİK YAPIYORDUM"

Kuyumcu dükkanı sahibi Dursun Atlas, "Sabah dükkanı yeni açmış temizlik yapıyordum. Pompalı silahlarla, yüzleri maskeli 5 kişi geldiler. Herşeyi alıp götürdüler. Tahminen bir kiloluk altın götürdüler" diye konuştu.

"FİLM SAHNESİNDEKİ GİBİ.."

Olaya müdahale etmek isterken kapıda bekleyen silahlı kişi tarafından engellendiğini söyleyen komşu işyeri sahibi Hakkı Emekter da, "İçeride müşteri vardı. Film sahnesindeki gibi 4-5 kişinin içeriye girdiğini gördüm. Ben de ne oluyor diye dışarı çıktım. Bu sırada dışarıda bekleyen bir kişi namluyu dayadı, 'Bir adım daha atarsan beynine sıkarım' dedi. 5 dakika içerisinde içeriyi dağıtıp dışarıda bekleyen araçla kaçtılar. Kaçarken de 3 el ateş ettiler" diye konuştu.

POLİSİN İNCELEME YAPTI

Soygunun ardından haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi gönderildi. Kuyumcu dükkanında olay yeri incelemesi yapılırken, bir taraftan da soyguncuların kaçtıkları aracın belirlenmesi için güvenlik kameraları incelendi. Polis, soyguncuların yakalanması için çevrede çalışmalara başladı.

DHA

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye


loading...