• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
3 Şubat, Cuma


Cerrahpaşa'da intihar girişiminde bulunan polis vazgeçirildi - VİDEO

Toplum

A- A A+

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Kliniği'nde tedavi gören bir polisin silahıyla birlikte hastaneye gelerek kendini bir odaya kilitlediği haberleri geldi. Polisin elinde rehine olduğu iddiaları hastanenin başhekimi tarafından yalanlanırken, intihar girişiminde bulunduğu belirtilen polis, görevli meslektaşları tarafından ikna edildi.

Psikolojik sorunları nedeniyle geldiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesinde başına silah dayayarak kendisini bir odaya kilitleyen polis memuru ikna etti.

Alınan bilgiye göre, yaşadığı psikolojik sorunlar dolayısıyla tedavi için Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesine gelen polis memuru, doktora muayene olduğu sırada üzerindeki silahı başına dayadı. Bunun üzerine odadakiler dışarıya çıkarak durumu polise bildirdi.

Olay yerine gelen polis ekipleri, kendisini odaya kilitleyen bu kişiyi ikna etmek için çalışma başlattı.

Hastane Başhekimi Doç. Dr. Zekayi Kutlubay, gazetecilere yaptığı açıklamada, saat 12.20 sıralarında hastanenin takibinde bulunan bir polis memurunun muayene için psikiyatri servisine geldiğini söyledi.

Kutlubay, "Doktor arkadaşımız, durumunu çok iyi görmediği için onu hastaneye yatırmayı teklif ediyor fakat polis arkadaş yatırılmayı kabul etmiyor. O sırada yanında getirdiği, başka arkadaşından aldığı ya da gasbettiği silahı başına dayayarak intihar girişiminde bulunmaya çalışıyor" diye konuştu.

Bu sırada içeride bulunanların odadan çıktığını ifade eden Kutlubay, intihar girişiminin devam ettiğini ancak herhangi bir rehin alınma durumunun söz konusu olmadığını kaydetti.

Kutlubay, söz konusu kişinin odada yalnız olduğunu dile getirerek, "Gerek özel harekat, gerek çevik kuvvetteki arkadaşlar bu arkadaşımızı iknaya çalışmaktadır. İnşallah sorunsuz bir şekilde kendisini ikna ederek vazgeçirmeye çalışacağız. Şu anda rehine krizi ya da rehine durumu söz konusu değildir" dedi.

Kutlubay, en son ağustos ayında 'silah taşıyamaz' raporu verilen bu kişinin geri hizmette çalıştığını sözlerine ekledi.

 

Sputnik

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye


loading...