• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
29 Ocak,


Özel Kuvvetler, IŞİD emirini Türkiye'ye böyle getirdi

Toplum

A- A A+

Fırat Kalkanı operasyonu kapsamında Suriye'nin El Bab kentinde bulunan Özel Kuvvetler önceki gün kentte ayrı bir operasyon yaparak ikinci bir IŞİD emirini daha yakalayarak Türkiye’ye getirdi.

Türk savaş uçakları önceki gün El Bab'da ‘emir'lerin toplandığı binayı vurdu.

Hürriyet'ten Uğur Ergan'ın haberine göre, Türk güvenlik kaynakları, TSK'nın El Bab'a yönelmesinden sonra IŞİD'in teröristleri motive ve komuta etmek için kente çoğunluğu Rakka ve civarından 300 kadar farklı statüde ‘emir' soktuğu bilgisine ulaştı.

Türk savaş uçaklarının vurduğu bina da emirlerden bir bölümünün barındığı yerdi. Türk jetlerinin hava harekâtında ilk tespitlere göre 17 IŞİD'li ‘emir'in öldüğü bildirildi. Karadan da topçu ateşleriyle 180 IŞİD hedefi vuruldu.

Karada da Özel Kuvvetler (Bordo Bereliler), IŞİD'in üst düzey emirlerini canlı ele geçirme operasyonları yapıyor. Askeri kaynaklar, dün Vatan gazetesinde yer alan, 20 Ocak'ta 5 askerin yaşamını yitirdiği bombalı araç saldırı talimatını veren IŞİD'in üst düzey bir emirinin Özel Kuvvetler tarafından yakalanıp Türkiye'ye getirildiği haberini doğruladı.

Aynı kaynaklar, Özel Kuvvetler'in önceki gün de yine El Bab'da ayrı bir operasyon yaparak ikinci bir ‘emir'i daha yakalayarak Türkiye'ye getirdiği bilgisini paylaştı. Böylece Türkiye'nin elinde IŞİD'in ‘üst düzey iki emir'i bulunuyor. Bu teröristlerin sorgulamalarında, El Bab ve çevresinde IŞİD'in etkili teröristleri, silah depoları ve Rakka'daki irtibat kişileri hakkında bilgi edinilmeye çalışıldığı öğrenildi.

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye


loading...