• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
20 Ocak, Cuma


Reina saldırganının yakalandığı site sakinleri: 10 gündür siyahlar geliyordu

Toplum

A- A A+

Reina saldırganının yakalandığı operasyona tanık olan site sakinleri yaşadıklarını anlattı. Bir kişi, "Tek eksiğimiz güvenlik kamerasıydı, teröristler de ondan faydalanmış. Dikkatimizi çeken tek şey son 10 gündür siteye siyahların siteye yoğun olarak girip çıkmasıydı" dedi.

Reina saldırganı ve ona yardım edenlerin dikkat çekmemek için alışveriş gibi konularda siyah kadınları kullandıkları iddia edildi.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, Reina saldırganı Ebu Muhammed El Horasani kod isimli saldırganın kaldığı Esenyurt'taki bir sitedeki adrese saat 23.30'da yoğun güvenlik önlemi altında operasyon düzenledi.

Operasyon sonunda katliamı gerçekleştiren saldırganla birlikte beraber 5 kişi gözaltına alındı. Operasyona tanık olan sitede oturanlar yaşananları anlattı.

‘YAT' DİYEN SESLER GELDİ'

Bir site sakini, "Evde oturuyorduk, gürültüler geldi. Gürültülere çıktık. Polisler hızlı bir şekilde yukarı çıkıyorlardı. Ondan sonra bağırtılar ‘yat' diye sesler geldi. Reina'daki saldırgan olduğunu söyledi polis arkadaşlar. Adamı alıp götürdüler" dedi.

'SİTEMİZ YÜKSEK GÜVENLİKLİDİR'

Başka bir site sakini de, "23.43'de gürültü seslerini duydum. Önce kavga var sandım. 155 Polis İmdat'ı arayıp kavga ihbarında bulundum. Sonra Özel Harekat polislerinin operasyon yaptığını fark ettim. Biri siyahi olmak üzere 3 kadın, 3-4 yaşlarında bir çocuk sonrasında da teröristi çıkardılar. Şimdiye kadar sitede dikkatimizi çeken bir şey olmadı. Onlarla da hiçbir şekilde karşılaşmadık. Sitemiz yüksek güvenlikli bir sitedir. Siteye KGS adı verilen cihazla giriş çıkış yapmaktayız. Tek eksiğimiz güvenlik kamerasıydı, teröristler de ondan faydalanmış. Dikkatimizi çeken tek şey son 10 gündür siteye siyahların siteye yoğun olarak girip çıkmasıydı. Yakalanan teröristler arasında da bir tane siyah kadın gördüm" dedi.
 

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye


loading...