• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
27 Aralık, Salı


Karlov'u öldüren polis kimdi?

Güvenlik

A- A A+

Büyükelçiyi öldüren saldırganın kimliği de belli oldu. Karlov'un kaldırıldığı Güven Hastanesi önünde açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, saldırganın 1994 Aydın Söke doğumlu, Manisa Şehzadeler nüfusuna kayıtlı, Söke Cumhuriyet Anadolu Lisesi mezunu, polis meslek yüksekokulu mezunu ve halen Ankara Çevik Kuvvet Müdürlüğü'nde görev yapan ve 2.5 yıldır bu görevde bulunan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş olduğunu açıkladı.

Soylu açıklamasında "Bu suikast, bu saldırı, bu terör eylemi, Türkiye-Rusya ilişkilerine gerçekleştirilmiş bir terör eylemidir" ifadesini kullandı. Saldırının büyük bir provokasyon olduğunu belirten Soylu, "Özellikle Türkiye-Rusya ilişkilerinin çok iyi olduğu bir safahatta, bir dönemde gerçekleştirilen bu acımasız terör eyleminin, Türkiye'ye sıkılmış bir kurşun olduğunu ve milletimizin emanetinde olan, ülkemizin emanetinde olan bir dostumuza yönelik hain bir eylem olduğunu düşünüyoruz" diye konuştu.

Mevlüt Mert Altıntaş

ANNESİ VE KIZ KARDEŞİ GÖZALTINDA

Öte yandan saldırının ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma devam ediyor. Soruşturma kapsamında saldırganın ve ailesinin evinde arama yapıldığı bildirildi. Saldırganın annesi ve kız kardeşi Aydın'ın Söke ilçesinde gözaltına alındı.

"SURİYE'NİN HESABINI VERECEKSİNİZ"

Saldırganın ayrıca silahını ateşlemeden önce "Ya Allah Bismillah... Suriye'de sivillere bomba yağdırdınız. Suriye'nin intikamı alınacak" diye bağırdığı öğrenildi. 

NTV

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye


loading...