• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
31 Aralık, Cumartesi


Tunceli'de yaralı yakalanan PKK'lı asker hastaneye sevk edildi - 13 PKK'lı öldürüldü

Çatışmalar

A- A A+

Tunceli'de 13 PKK'lının öldürüldüğü Kutu Deresi'ndeki hava destekli operasyonda yaralı olarak yakalanan kadın örgüt üyesi ise askeri helikopterle hastaneye sevk edildi. "Roza Kobani" kod adlı PKK'lının Suriye'nin Kobani nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi. Tunceli'de Kutu Deresi'nde dün başlatılan ve 13 PKK'lının öldürüldüğü operasyonda, bir kadın terörist de yaralı olarak yakalandı. Yaralı yakalanan kadın örgüt üyesi askeri helikopterle hastaneye sevk edildi.

Güvenlik kaynaklarının verdiği bilgiye göre, 2 gün önce Kutu Deresi bölgesinin iç kesimlerinde operasyonda olan askerler, saat 15.00 sıralarında bir grup PKK'lı ile ormanlık ve sarp bir alanda karşılaştı. Çıkan çatışmada 1 uzman çavuş yaralandı.

Kobani nüfusuna kayıtlı

Çatışma alanında bulunan PKK'lılar kaçarak bölgeyi terk ederken, bacağından yaralanan Suriye'nin Kobani ilçesi nüfusuna kayıtlı 17 yaşındaki kadın kaçamadı. Ateşi kesen askerlerin "teslim ol" çağrısında bulunduğu "Roza Kobani" kod adlı PKK'lı teslim oldu.

Askeri helikopterle hastaneye kaldırıldı

Askeri sağlık ekibinin ilk müdahaleyi yaptığı yaralı kadın PKK'lı, bölgeye çağrılan askeri helikopterle Tunceli Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Tedavisinin ardından Tunceli il Jandarma Komutanlığı'na götürülen PKK'lının sorgusu sürüyor.

CNN Türk

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye


loading...