• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
19 Ekim, Çarşamba


'FETÖ, Türkiye'yi 7 eyalete ayırmıştı'

Eurasia Diary
A- A A+

FETÖ'nün 'Colorado eyalet imamı' olduğu iddia edilen şahsın, örgütün her ülkeye bir sorumlu atadığını ve Türkiye'yi bölge sayısına göre 7 eyalete böldüğünü söylediği ortaya çıktı.

Fethullah Gülen'in yaşadığı ABD'de'ki Colorado eyaletinin 'imamı' olduğu belirlenen bir kişinin 11 Ağustos'ta gözaltına alındığı ortaya çıktı.

Bu kişinin FETÖ'nün her ülkeye sorumlu bir kişi atadığını ve Türkiye'yi bölge sayısına göre 7 eyalete ayırdığnı söylediği kaydedildi. Kişinin aktardığına göre,  bu eyaletlerin tümünün Mustafa Özcan'a bağlıydı. Kişi, ABD'nin de 11 eyalete bölündüğü ve her bir eyalete imam atandığı, imamsız hareket edilmediği, kendisinin sorumlu olduğu eyaletin de Colorado olduğu bilgisini verdi.

'GÜLEN: CIA VE MOSSAD'DAN ENDİŞEM YOK'

Hürriyet'te yer alan habere göre, bu kişinin aynı zamanda, "ABD'ye gittikten sonra 10 gün Fethullah Gülen ile 10 gün de Colorado da kaldığı, tek endişesinin cemaatçi kavgalar olduğu, Gülen'in kendisine 'CIA ve MOSSAD'dan endişem yok, her şeylerini biliyoruz' dediği" beyanında bulunduğu, şüphelinin ifadeleri doğrultusunda gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında 50'si asker, 97 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

 

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye