• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
29 Ekim, Cumartesi


'AK Partili bir büyükşehir belediye başkanı FETÖ'den gözaltına alındı'

Eurasia Diary
A- A A+

FETÖ operasyonu kapsamında AK Partili bir büyükşehir belediye başkanının gözaltına alındığı ileri sürüldü. Gözaltı sonrası devreye giren AK Partililerin 'partiye zarar verir' girişimleri sonucu gözaltındaki ismin serbest bırakıldığı belirtildi.

FETÖ operasyonu kapsamında AK Parti'de önemli bir ismin gözaltına alındığı ileri sürüldü.

Ankara kulislerinde konuşulanlara göre, AK Partili büyük bir şehrin belediye başkanı gözaltına alındı. Kişi Emniyet'te yaklaşık 3 saat kaldı. Başkanın yakınları ile Genel Merkez devreye girdi ve ‘partiye büyük zarar verir' denilerek serbest kalması sağlandı. Haberde yer alan ifadeler şöyle: "Kritik gözaltı 16 Eylül Cuma günü yaşandı. FETÖ soruşturmasında adı sık sık geçen ve FETÖ'cülere ‘imar desteği' vermekle suçlanan belediye başkanı, 15 Temmuz'dan sonra sık sık FETÖ aleyhine konuşmalarıyla da dikkat çekiyordu."

'AK PARTİYE BÜYÜK ZARAR VERİR'

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre,  başkanın ekibi gözaltından sonra parti genel merkezine bilgi verdi. Hem genel merkez hem de başkanın adamları üst düzey bazı görüşmelerde bulundu. Yapılan ikili görüşmelerde başkanın önemli bir konumda olduğu, onun böyle bir suçlama ile gözaltına alınmasının AK Parti'ye büyük zarar vereceği yorumları üzerinde duruldu. Üst düzey temasların ardından başkan serbest kaldı. Gözaltına alınması ve sonrasında yaşanan gelişmeler de kamuoyuna yansımadı.

 

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye