• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
9 Ağustos, Salı


ABD’li antrenörlerden çocuk sporculara taciz skandalı

Eurasia Diary
A- A A+

ABD’de Indianapolis Star gazetesinin hazırladığı bir raporda, ABD’li jimnastik antrenörlerinin 14 yaşın altındaki sporcuları taciz ettiği gerçeğinin ülkedeki Jimnastik Kurumu tarafından gizlendiği ve konuyla ilgili hukuki bir işlem gerçekleştirilmediği öne sürüldü.

Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde bugün açılışı yapılacak 2016 Olimpiyat Oyunları öncesinde, ABD sporuyla ilgili sarsıcı bir iddia gündeme geldi. Indianapolis Star (IndyStar) tarafından dün yayınlanan bir raporda, ABD Jimnastik Kurumu’na dört antrenörün 14 yaşın altındaki sporculara tacizi ile ilgili şikayet geldiği, ancak kurumun buna yönelik hiçbir soruşturma başlatmadığı ve durumu yetkililere aktarmadığı belirtildi.

IndyStar’a konuşan bir soruşturma görevlisi Marisa Kwiatkowski, çocuklara tacizle ilgili ellerine bilgi ulaştığını, incelemelerin ardından durumun sanılandan daha da ciddi olduğunu fark ettiklerini söyledi. Kwiatkowski “İncelemelerimiz neticesinde ABD Jimnastik Kurumu’nun 10 yılda 54 şikayet dosyası doldurduğunu gördük” dedi.

IndyStar’ın incelemesi sonrasında ise taciz geçmişi olan dört ayrı antrenöre yönelik şikayetlerle ilgili hiçbir işlem başlatılmadığı, ancak ailelerin devreye girip şikayette bulunmasının ardından soruşturmaya girişildiği aktarıldı.

 

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye