• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
9 Ağustos, Salı


Adalet Bakanlığı'ndan Akın Öztürk'e darp açıklaması

Eurasia Diary
A- A A+

Adalet Bakanlığı, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan ve TSK'dan ihraç edilen eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk'ün kaldığı cezaevinde saldırıya uğradığına ilişkin iddiaları yalanladı.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Ankara Barosu'na kayıtlı avukat Mehmet Sinan İnce'nin dün Sincan'da bulunan Ankara Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ne geldiği ve "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye, anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme-FETÖ" suçundan tutuklu bulunan Öztürk ile görüşmek istediği ifade edildi.

Açıklamada, "Adı geçen tutuklunun görüşmeyi kabul ettiği, avukat görüş odasında görüşme devam ederken aralarında tartışma çıktığı, avukat M.S.İ'nin tutukluya saldırmak istediği, avukat görüş mahalli dışında bulunan infaz ve koruma memurlarının olaya müdahale ederek avukat M.S.İ'nin kurum dışına çıkarıldığı, olayla ve adı geçen avukatla ilgili olarak Sincan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli soruşturmanın başlatıldığı anlaşılmıştır" ifadelerine yer verildi.

'HERHANGİ BİR DARP SÖZKONUSU DEĞİL'

Öte yandan Hürriyet'in haberine göre, Adalet Bakanlığı yetkilileri, İnce'nin talebi üzerine Öztürk'ün avukat görüşme odasına getirildiğini doğrularken herhangi bir saldırı ya da darp olmadığını ifade etti.

Bir yetkili, "Görüşme odasına gelen Öztürk ‘Tanımıyorum, görüşmeyeceğim' dedi ve avukat İnce görevliler tarafından odadan çıkarıldı. Herhangi bir darp sözkonusu olmadı" dedi.

'AVUKAT REKLAM YAPMAK İSTEDİ'

Bakanlık yetkilisi "Avukatın kendi reklamını yapmak için bu açıklamayı yaptığını düşünüyoruz" diye konuştu.

Avukat Mehmet Sinan İnce, sosyal medya hesabından eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk’ü tutuklu bulunduğu Sincan Cezaevi’nde darp ettiğini öne sürmüştü. Cezaevinde ziyaret ettiği müvekkilinin yanı sıra Akın Öztürk'ün adını da görüş tutanağına yazdığını söyleyen İnce, "Bu haini avukat görüş odasında yüzünden kanlar akarken infaz koruma memurlarına teslim ettim" demişti.

 

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye