• EN
  • RU
  • TR
  • عربي
  • AZ
2 Ağustos, Salı


Mossack Fonseca'ya soruşturma

Eurasia Diary
A- A A+

Panama merkezli dünyanın en büyük off-shore hukuk danışmanlık şirketlerinden Mossack Fonseca çalışanlarına yönelik, ABD'li savcılarca soruşturma başlatıldığı bildirildi.

ABD'nin Wall Street Journal gazetesinin, ismini açıklamadığı kaynaklara dayandırdığı haberinde, "Panama belgeleri" skandalının merkezinde bulunan Mossack Fonseca şirketinin çalışanlarına karşı, Amerikalı federal savcılar tarafından, suç soruşturması açıldığı belirtildi.

ABD Adalet Bakanlığının Washington merkezi ve New York'un Manhattan Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Mossack Fonseca çalışanlarının, "müşterilerine kasten suç faaliyetine olanak sağlamak", "kara para aklamak ve vergi kaçırmak" suçlamalarıyla karşı karşıya oldukları ifade edildi.

Soruşturmanın henüz ilk aşamalarında olunduğu bilgisi paylaşılırken, Mossack Fonseca şirketi ise internet sitesinde yayımladığı açıklamada suçlamaları reddetti.

Açıklamada, şirketin, vergi kaçırma gibi yasa dışı eylemler konusunda hizmet vermediği dile getirilirken, firmanın hiçbir zaman kanunlara aykırı bir nedenle suçlanmadığı kaydedildi.

EurasiaDiary © İçeriğin yayınlanması için hiperlink kullanılmalı.

Bizi takip edin:
Twitter: @EurasiaTurk
Facebook: EurasiaTurkiye

AA